1.4 °C, 2.4 m/s, 86.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaStipras snigšanas laikā jābūt īpaši uzmanīgiem
Stipras snigšanas laikā jābūt īpaši uzmanīgiem
16/01/2024

Saskaņā ar prognozēm, šodien turpināsies stipra snigšana un gaidāms, ka dienas laikā sniega sega palielināsies par 5–6 centimetriem. Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka šobrīd vēl turpinās sniega tīrīšana un kaisīšana 3. maršrutā jeb pilsētas asfaltētajās ielās, pēc tam tiks tīrītas brauktuves ar divkārtu virsmas apstrādi un grants ielas. Atkārtota tīrīšana tiks organizēta pēcpusdienā.

3. maršruta ielu tīrīšana un kaisīšana uzsākta jau no pulksten 4.30. Darbos iesaistītas deviņas tehnikas vienības – sešas mašīnas tīra brauktuvi un divi traktori aiz mašīnām tīra krustojumus un autobusu pieturvietas. Pa nakti četri traktori tīrīja publiskos stāvlaukumus pilsētā. Tuvākajā laikā plānots uzsākt divkārtu virsmas ielu un grants ielu tīrīšanu.

Neskatoties uz to, ka joprojām snieg, visā pilsētā, darbos iesaistot gan mazo traktortehniku, gan sētniekus, tiek tīrītas arī gājēju ietves. Ietvju tīrīšanas darbos ir iesaistīti 40 sētnieki un 18 mazie traktori.

Ņemot vērā to, ka snigšanu un puteni sola visu dienu, tīrīšanas darbi netiks atlikti līdz puteņa beigām. Atkārtotu ielu un ietvju tīrīšanu plānots sākt pēc pulksten 15.

Iedzīvotājiem jāņem vērā, ka ziemā uz ceļa var būt gan sniegs, gan apledojums. Lai cik rūpīgi strādātu ziemas dienests, tas nevar novērst ziemu pavisam. Tāpat ilgstošas un stipras snigšanas laikā nav iespējams novērst ietvju aizsnigšanu, lai arī tās tiek tīrītas atkārtoti.

Aicinām gājējus būt uzmanīgiem, pārvietoties piesardzīgi. Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Jelgavas pilsētā ziemas dienests ielu tīrīšanu veic pēc trīs izstrādātiem maršrutiem.

Jelgavas pilsētas ielas ar asfaltbetona segumu 1.maršrutā

Jelgavas pilsētas ielas ar asfaltbetona segumu 2.maršrutā

Jelgavas pilsētas ielas ar asfaltbetona segumu 3.maršrutā

Lūgums iedzīvotājiem līdzdarboties un ziņot par problemātiskajām vietām uz ietvēm un ielām, zvanot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.