17.5 °C, 2.9 m/s, 84.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaStrādājošie un pašnodarbinātie vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties attālinātām mācībām
Strādājošie un pašnodarbinātie vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties attālinātām mācībām
10/07/2020

Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” attālināto mācību kārtā vēl līdz 15. jūlijam var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, aizpildot pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Līdz šim saņemti jau gandrīz astoņi tūkstoši pieteikumu.

Šajā pieteikšanās kārtā mācības ir pieejamas vairāk nekā 200 izglītības programmās 11 tautsaimniecības nozarēs. Mācību klāstā ir dažāda satura un garuma mācību programmas, ko piedāvā 23 izglītības iestādes visā Latvijā.

 

Līdz šim saņemti jau 7806 mācību pieteikumi no 5199 iedzīvotājiem. Pieprasītāko mācību vidū pēc saņemto pieteikumu skaita ir informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares mācības – biznesa projektu vadība ar “Agile”, “Scrum”, un citiem rīkiem digitālajā vidē, programmēšanas valoda “Python”. Populārs ir arī projektu vadības rīku kurss no maģistra studiju programmas “Projekta vadība”. Jāpiebilst, ka augstskolās vai koledžās apgūstamu studiju kursu vai studiju moduļu piedāvājums ir līdz šim projektā nebijis jaunums.

 

Ar šo kārtu katrs strādājošais mācības visa projekta laikā var pabeigt divas reizes, neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita. Tomēr jāņem vērā, ka vienlaicīgi iespējams mācīties tikai vienā izglītības programmā. Ja mācības ir bijušas uzsāktas un pārtrauktas, atkārtoti var pieteikties ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc mācību pārtraukšanas dienas.

 

Tāpat kā iepriekš, mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, vai strādājoši pensionāri.

 

90 procentus no mācību maksas sedz ES fondi un valsts, savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10 procentu līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas.

 

Pieteikšanās notiek līdz 15. jūlija pusnaktij, iesniedzot mācību pieteikumu tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv. Ikvienam interesentam ir iespēja pirms pieteikšanās saņemt pieaugušo izglītības koordinatora konsultāciju vai pieteikties mācībām klātienē kādā no projekta sadarbības pašvaldībām. Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs var saņemt karjeras konsultāciju.

 

Jelgavā konsultācijas par dalību projektā saņemt un pieteikties mācībām, ja nepieciešams, var pie pieaugušo izglītības koordinatores Līgas Miķelsones Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 pirmdienās no pulksten 9.15 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no 9.15 līdz 17, piektdienās no 9.15 līdz 13. Vizītei lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 63012155, 63012169.

 

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Valsts izglītības attīstības aģentūra