2.4 °C, 2 m/s, 80.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaStrādājošie var pieteikties mācību kuponiem, lai piedalītos bezmaksas datorzinību kursos
Strādājošie var pieteikties mācību kuponiem, lai piedalītos bezmaksas datorzinību kursos
13/04/2024

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina izsniegt mūžizglītības mācību kuponus datorzinību apguvei nodarbinātām un pašnodarbinātām personām. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) tiks īstenoti astoņi bezmaksas datorzinību kursi, kuros var piedalīties ar saņemto mācību kuponu.

ZRKAC tiks organizēti astoņi datorzinību kursi:

  • Datu apstrāde, analīze un vizualizācija ar “Microsoft Excel” (80 mācību stundas, kopa – Datu analīze un vizualizācija)
  • Digitālā mārketinga rezultātu mērīšana un analīze (80 mācību stundas, kopa – Digitālā mārketinga analīze)
  • “Facebook” un “Instagram” rīki uzņēmuma mārketinga attīstīšanai (80 mācību stundas, kopa – Sociālo tīklu mārketings)
  • Tīmekļa vietņu izstrāde ar “WordPress” (80 mācību stundas, kopa – Tīmekļa vietņu izstrāde)
  • Digitālie rīki interaktīvas prezentācijas izveidei (80 mācību stundas, kopa – Digitālie rīki prezentāciju sagatavošanai)
  • Vizuālo materiālu veidošana ar bezmaksas tiešsaistes rīkiem “Canva.com”, “Piktochart.com”, “Infogram.com” (80 mācību stundas, kopa – Vizuālo materiālu veidošana)
  • Digitālās pamatprasmes darbā ar “Microsoft Office” (120 mācību stundas, kopa – Datorzinības bez priekšzināšanām)
  • Grāmatvedības procesu pārvaldība programmā “Zalktis” (80 mācību stundas, kopa – Digitālie rīki grāmatvedībai)

Mācībām aicinātas pieteikties nodarbinātas personas vai pašnodarbinātie, kur ir sasnieguši 50 gadu vecumu vai kuriem ir darba tirgus prasībām nepietiekama izglītība un/vai prasmes, kā arī strādājošie vai pašnodarbinātie, kuriem ir noteikta vai prognozējama invaliditāte.

Mūžizglītības kupona saņemšanai var pieteikties NVA mājaslapā www.nva.gov.lv vai ŠEIT.

No sākuma ir jāaizpilda pieteikuma anketa apmācībai ar kupona metodi, kā arī jāizpilda tests “Prasmju novērtēšana”. Fakts par testa izpildi jāapliecina, veicot atzīmi pieteikuma anketā. Lai saglabātu testa rezultātus, klientam jāautorizējas vietnē http://testi.ekarjera.lv, izmantojot www.latvija.lv autentifikācijas līdzekļus. Aizpildot pieteikuma anketu, būs nepieciešams izvēlēties arī vēlamo programmu kopu, kurā ietilpst piedāvātās izglītības programmas.

Pēc pieteikuma iesniegšanas NVA tiks izvērtēta personas atbilstība dalībai šajā mūžizglītības programmā. Anketas aizpildītājs personīgi tiks informēts par kupona saņemšanu.

Kad personai ir piešķirts mācību kupons, nākamais solis ir savas dalības pieteikšana NVA CV un vakanču portālā https://cvvp.nva.gov.lv  reģistrētajā mācību grupā, izvēloties no NVA izglītības piedāvājumu saraksta to izglītības iestādi, kurā cilvēks vēlas mācīties.

Ja reģistrēšanās procesā rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, ikviens interesents aicināts sazināties ar ZRKAC, zvanot pa tālruni 26602618, 63012158, rakstot uz e-pasta adresi talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai ierodoties uz individuālu konsultāciju ZRKAC, Svētes iela 33, Jelgavā, 117. kabinetā.

Jāpiebilst, ka datorzinību kurss Jelgavā piedāvā arī SIA “MBR” Skolotāju ielā 3.

Šo mācību mērķis ir veicināt bezdarba riskam pakļauto personu nepārtrauktu zināšanu un prasmju pilnveidi, paaugstinot to konkurētspēju darba tirgū.

Kursi tiek organizēti Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas Sociālā fonda projekta “Prasmju pilnveide pieaugušajiem” Nr. 3.1.2.5.i.0/1/23/I/CFLA/001” ietvaros, īstenojot mācību pasākumu “Bezdarba riskam pakļauto personu apmācība (mūžizglītība)”.