15.2 °C, 1 m/s, 86.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaStreiku varētu pārtraukt jaunnedēļ
Streiku varētu pārtraukt jaunnedēļ
07/07/2017

Kopš 3. jūlija valstī norisinās ģimenes ārstu streiks, ko pieteica Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA). Šo ceturtdien Ministru prezidents uz sarunu aicinājis ģimeņu ārstu pārstāvjus. Šodien Streika komisija izskatīs premjera rakstiski iesniegtos priekšlikumus, un, ja tie būs pieņemami, streiks tiks pārtraukts. 

Būtiski, ka valstī joprojām nav informācijas par to, cik ģimenes ārstu streikā piedalās – šādus datus nesniedz nedz streika pieteicējs – Latvijas Ģimenes ārstu asociācija –, nedz arī Nacionālais veselības dienests (NVD). NVD atzīst, ka situācija mainās katru dienu. Ja šodien ārsts streiko, nav teikts, ka rīt vai parīt viņš neatsāks strādāt ierastā režīmā. Šī iemesla dēļ visi pacienti aicināti sava ģimenes ārsta praksē noskaidrot, vai brīdī, kad ir nepieciešama palīdzība, ārsts streiko vai tomēr, nē. 

 

Noskaidrots, ka Jelgavā streikā nepiedalās un darbu ierastajā režīmā turpina veikt pat vairāk nekā puse ģimenes ārstu. Savukārt pilsētas lielākajās ārstniecības iestādēs, kuras nodrošina dežūrārstu palīdzību gadījumos, ja pēc palīdzības vēršas streikojošo ģimenes ārstu pacienti, atzina, ka pacientu pieplūdums šonedēļ nav bijis krasi lielāks par ierasto. Jelgavas poliklīnikā pēdējo trīs dienu laikā bijuši 16 streikojošo ārstu pacienti, informē Jelgavas poliklīnikas vadība piebilstot, ka vairums gadījumos cilvēkiem bija nepieciešams saņemt kompensējamās receptes vai atvērt, pagarināt vai noslēgt darbnespējas lapas.

 

Streika laikā pacientiem Jelgavā ir iespēja vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie dežūrārstiem slimnīcā, poliklīnikā, kā arī Zemgales veselības centrā. Pilsētas slimnīcas dežūrārsti pieejami otrdien un piektdien no pulksten 15 līdz 20, bet sestdien un svētdien no pulksten 9 līdz 19. Jelgavas poliklīnikas dežūrārstu darba laiks darba dienās ir no pulksten 15 līdz 19. Savukārt Zemgales veselības centrā pirmdienās un piektdienās dežūrārsti pieejami no pulksten 14 līdz 16, bet otrdien un piektdien no pulksten 9 līdz 11. Visa aktuālākā informācija par palīdzības saņemšanu ģimenes ārstu streika laikā pieejama mājaslapā www.vmnvd.gov.lv

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē