20.3 °C, 2.7 m/s, 64.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaStudentu teātra lugu lasījumi skatāmi internetā
Studentu teātra lugu lasījumi skatāmi internetā
12/01/2021

Laikā, kad nav iespējams tikties un spēlēt izrādes skatītājiem klātienē, amatierteātru trupas nesēž dīkā, bet realizē jaunas idejas, apgūst jaunas iespējas un žanrus, jo arī kultūras dzīvi var baudīt attālināti. Decembrī tika aizvadīta Latvijas amatierteātru konference “Zoom” platformā, lai diskutētu par turpmākajiem plāniem un iespējām. Tajā tika izvirzīti trīs darbības virzieni: lugu lasījumi “Zoom”, raidlugas un monoizrādes, par Jelgavas Studentu teātra aktivitātēm informē Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Tā kā Studentu teātrim jau kopš 2020. gada marta ir raidlugas pieredze ar Karlo Goci “Zaļais putniņš”, decembrī Studentu teātra aktieri, kuri pazīstami no improvizāciju vakariem “Otrā otrdiena”, sadarbojoties ar diasporas aktieriem, izveidoja Leldes Stumbres seriāllugu “Stopētāji” Birmingemas Mazā teātra “YouTube” kanālam “LLL2020” (projekts “Latviešu lugu lasījumi 2020”). Seriāllugas “Stopētāji” režisore ir Studentu teātra vadītāja Astra Kacena. Jāatzīmē, ka desmit dienu laikā šo seriāllugu noskatījušies jau 200 interesenti.

Pašlaik pieejama jau pirmā sērija, taču līdz vasarai gaidāmas vēl četras, kurās varēs redzēt gan bijušos, gan esošos Studentu teātra aktierus – tādējādi arī tiks aizsākts projekts “Jelgavas Studentu teātrim – 75”.

Projekts “Latviešu lugu lasījumi 2020” apvieno latviešu amatierteātrus visā pasaulē. Idejas aizsācēji ir Birmingemas Mazā teātra režisors Ingmārs Čaklais un ASV dzīvojošā Dziesma Tetere, kas savulaik Latvijā bija aktrise I.Čaklā vadītajā studijā. Projektu veidotāji izvirzījuši arī divus svarīgus noteikumus – jāizvēlas mūsdienu latviešu autora luga un lasījumā jāpiedalās vismaz trīs (vēlams no dažādām valstīm) teātra mīļotāju apvienību aktieriem. Kā pirmais diasporas teātru piedāvājums martā bija Hermaņa Paukša “Karnevāls”, kad arī aizsākās Studentu teātra sadarbība ar Birmingemas Mazo teātri. “Youtube” kanālā kopumā pieejami jau deviņi diasporas un Latvijas kopprojekti, kurā pārstāvēti diasporas kolektīvi no Eiropas un ASV.

Visi projekta “Latviešu lugu lasījumi 2020” darbi skatāmi vietnē “Youtube”. Savukārt Studentu teātra aktivitātēm var sekot līdzi sociālajā tīklā Facebook vai mājaslapā www.jst.lv.

 

 

 

Foto un informācija: Jelgavas Studentu teātris