16.2 °C, 2 m/s, 84.9 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaStudijas 1. kursā LLU uzsāk 1190 studenti
Studijas 1. kursā LLU uzsāk 1190 studenti
01/09/2020

Jelgavas pils pagalmā 1. septembra rītā uz svinīgo imatrikulācijas aktu pulcējās LLU 1. kursa studenti. Pavisam šogad LLU studentu saimei pievienojas 1190 studenti – 702 sāk pilna laika bakalaura studijas kādā no astoņām universitātes fakultātēm, 286 studēs pilna laika maģistrantūrā, 180 – nepilna laika pamata studijās, deviņi – nepilna laika maģistrantūras studijās, bet 33 studenti šoruden uzsāk dokturantūras studijas.

Pēc augstskolas sniegtās informācijas, visvairāk studentu pilna laika studijās šogad ir Meža fakultātē – 119, Vides un būvzinātņu fakultātē – 108, Informācijas tehnoloģiju fakultātē – 90 studenti. Pārtikas tehnoloģijas fakultātē un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē mācības 1. kursā uzsāk 82 studenti katrā, Tehniskā fakultāte šogad uzņēmusi 81 studentu, Veterinārmedicīnas fakultāte – 79 pirmkursniekus, bet Lauksaimniecības fakultātē pilna laika studijas sāk 61 pirmkursnieks.

 

Pēc svinīgās ceremonijas studenti un mācībspēki tika aicināti piedalīties 2012. gadā aizsāktajā tradīcijā – Akadēmiskā ceļa veidošanā, gājēju celiņā ieguldot bruģakmens plāksni ar gadskaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumā gremdēties atmiņu stāstos.

 

Arī LLU 2020./2021. studiju gada rudens semestri atbilstoši aktuālajai situācijai valstī, kas saistīta ar Covid-19 ierobežošanu, uzsāk ar mācībām klātienē. Šobrīd universitāte ir izstrādājusi kārtību, kādā turpmāk norisināsies studiju process, lai tas būtu pēc iespējas drošs visām iesaistītajām pusēm.

 

Pirmo kursu studenti 1. septembrī lekcijās vēl nepiedalās, bet vecāko kursu studentiem otrdien jau sākušās lekcijas.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē