20 °C, 2 m/s, 73 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaStudijas LLU uzsāk 966 pirmkursnieki
Studijas LLU uzsāk 966 pirmkursnieki
02/09/2019

Šodien sākas jaunais mācību gads. Jelgavas pils pagalmā šorīt uz svinīgo imatrikulācijas aktu pulcējās LLU 1. kursu studenti. Pavisam šogad LLU studentu saimei pievienojas 966 studenti, no tiem 703 jaunieši sāk pilna laika bakalaura studijas kādā no astoņām universitātes fakultātēm, bet pārējie 263 studenti studēs pilna laika maģistratūrā.

Visvairāk studentu pilna laika studijās šogad ir Meža fakultātē – 99, kurai seko Tehniskā fakultāte un Vides un būvzinātņu fakultāte – katrā 97 studenti, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte – 90 studenti, Informācijas tehnoloģiju fakultāte – 89, Veterinārmedicīnas fakultāte – 86, Pārtikas tehnoloģijas fakultāte – 73 studenti un Lauksaimniecības fakultāte – 72 studenti. Jāpiebilst, ka LLU šogad studijas uzsāks ap 60 ārvalstu studentu – lielākā daļa studiju programmā “Veterinārmedicīna”.

Tāpat universitātes saimei pievienojušies 44 jaunie kolēģi – mācībspēki, kuriem šis studiju gads būs pirmais darba gads LLU.

Jaunos studentus klātienē šorīt sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, vēlot studentiem pieņemt daudzos izaicinājumus, kas viņus sagaida studiju laikā Jelgavā. Kā arī sakot lielu paldies universitātei, kas trīs iepriekšējos mācību gadus savās mājās – Jelgavas pilī – uzņēma arī Jelgavas Valsts ģimnāziju.

Pēc svinīgās ceremonijas studenti un mācībspēki tika aicināti piedalīties 2012. gadā aizsāktajā tradīcijā – Akadēmiskā ceļa veidošanā, kur gājēju celiņā tika guldīta 30×30 centimetrus liela bruģakmens plāksne ar gada skaitli. Akadēmiskais ceļš kalpo gan kā simbols izaicinājumiem un šķēršļiem ceļā uz augstāko izglītību, gan kā vieta, kur pēc gadiem satikties un salidojumos gremdēties atmiņu stāstos.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē