19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaStudiju process LLU arī turpmāk norisināsies attālināti
Studiju process LLU arī turpmāk norisināsies attālināti
08/04/2020

Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam, tādēļ pagarināts arī dažādu ierobežojumu periods. No 13. marta noteiktais attālinātais studiju process augstākās izglītības iestādēs turpināsies vismaz vēl vienu mēnesi, tostarp LLU studentiem. Tāpat universitātē arī turpmāk netiks plānoti klātienes pasākumi.

Lai sargātu studentu un darbinieku veselību un nepakļautu viņus saslimšanas riskam, LLU līdz 12. maijam turpinās savu darbību organizēt, ievērojot sociālo distancēšanos citam no cita un izvairoties no pulcēšanās. To paredz gan Ministru kabineta pieņemtie lēmumi, gan jau martā izdotais LLU rektora rīkojums “Par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Latvijas Lauksaimniecības universitātē saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību”.

 

Kā informē universitātes vadība, šobrīd studiju process lielākoties norisinās e-studiju platformā, organizējot tajā gan lekcijas, gan praktiskos un laboratorijas darbus. Šomēnes tajā sāksies arī studiju noslēguma darbu priekšaizstāvēšana. Plānots, ka līdzīgā formā maijā un jūnijā tiks organizēta arī aizstāvēšana. Tā kā visiem studentiem nav pieejams atbilstošs tehniskais nodrošinājums, LLU fakultātēs tiks organizētas atsevišķas, nošķirtas telpas tiem studentiem, kuri savus studiju noslēguma darbus nevarēs aizstāvēt mājās un kam būs nepieciešams tehniskais atbalsts, lai pieslēgtos e-studiju platformai.

 

Mācību un ražošanas prakses daļā studiju programmu tiks turpināta vēl joprojām, jo tiek ievēroti sociālās distancēšanās pasākumi un studējošie prakses īsteno individuāli. Gadījumos, kad tas nav iespējams, studiju programmu direktori veikuši izmaiņas prakses uzdevumos, lai studējošie iegūtu nepieciešamās zināšanas un neapdraudētu savu veselību.

 

Atsevišķās fakultātēs īpašu atbalstu studējošajiem sniedz laboranti, kuri tehniski veic nepieciešamās laboratoriskās analīzes un nodod studējošajiem informāciju par to rezultātiem, tādējādi nodrošinot, ka studenti var sagatavot kvalitatīvus studiju noslēguma darbus. Turklāt darbu turpina LLU Fundamentālā bibliotēka, kas piedāvā izmantot plašu elektronisko resursu klāstu, kā arī, iepriekš vienojoties, izsniedz nepieciešamo literatūru klātienē. Vairāk par bibliotēkas darbu ārkārtējās situācijas laikā var uzzināt tās mājas lapā.

 

Jāpiebilst, ka šobrīd nav plānots studiju semestra pagarinājums, jo operatīvi tiek risināti visi ar attālinātajām studijām saistītie jautājumi un studiju procesā nav bijuši pārtraukumi.

 

Tāpat universitātes apmeklētājiem ir vērtīgi zināt, ka administratīvais un tehniskais darbs turpinās, meklējot iespējas daļai darbinieku savus pienākumu veikt attālināti no mājām. Par to atbildīgi ir katras struktūrvienības vadītāji, apzinoties, ka šobrīd veselība ir galvenā prioritāte. Gadījumos, kad nav iespējama attālināta darba forma un ir zems sociālās kontaktēšanās risks, darbinieki savus pienākumus veic darba vietā, taču uzmanīgi novērtējot savu veselības stāvokli un ievērojot personīgās higiēnas prasības.

 

Apmeklētājiem slēgts LLU Sporta centrs, tā bāzes un baseins. Tāpat tūristu grupas un interesentus neuzņem Jelgavas pils muzejs. Īpašā režīmā strādā LLU Veterinārā klīnika, lūdzot savus klientus vispirms sazināties elektroniski vai pa telefonu, un kopā ar klīnikas darbiniekiem izlemt par vizītes nepieciešamību.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Latvijas Lauksaimnieības universitāte