15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSuņu saimniekiem līdz 31. martam jāsamaksā pašvaldības nodeva
Suņu saimniekiem līdz 31. martam jāsamaksā pašvaldības nodeva
22/02/2021

Pamatojoties uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par Jelgavas pilsētas pašvaldības nodevām”, jelgavniekiem, kuri ir suņa saimnieki un izved suni pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, līdz 31. martam jāsamaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu.

Ikgadējā nodeva par suņa, kurš sasniedzis sešu mēnešu vecumu, turēšanu ir seši eiro gadā, un tā jānomaksā katru gadu līdz 31. martam. Ja suns iegādāts vai sešu mēnešu vecumu sasniedzis pēc 31. marta, nodeva jāsamaksā viena mēneša laikā proporcionāli atlikušo mēnešu skaitam, ieskaitot suņa reģistrācijas mēnesi. No nodevas atbrīvotas personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, visas personas ar redzes invaliditāti, personas, kuru suņi atrodas norobežotā īpašuma iekšējā teritorijā, kā arī valsts iestādes, kuru darbībā tiek izmantoti dienesta suņi. Jāpiebilst, ka sunim ir jābūt ar implantētu mikroshēmu un reģistrētam Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

 

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka 2020. gadā nodevu samaksājuši 644 suņu saimnieki un kopumā iekasēti 3831,50 eiro. Šogad līdz 22. februārim suņu nodevu nomaksājuši 239 saimnieki un iekasēti 1434 eiro. Pēc LDC datiem, Jelgavā 2020. gada 31. decembrī bija reģistrēti 4245 suņi.

 

 

Jelgavas Pašvaldības policija atgādina, ka tie saimnieki, kuru suns dzīvo iežogotā privātmājas teritorijā un uz ielas nemēdz atrasties, no pašvaldības nodevas ir atbrīvoti, taču dzīvokļos turētajiem suņiem, kas vecāki par trim mēnešiem, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem ir jānodrošina vismaz 30 minūšu pastaiga ne retāk kā divas reizes dienā, līdz ar to visiem dzīvokļos turēto suņu īpašniekiem nodeva ir jāmaksā, jo saskaņā ar pilsētas saistošajiem noteikumiem aizliegts atrasties ar suni pilsētas publiskajā ārtelpā, ja nav samaksāta nodeva par suņa turēšanu.

 

Nodevu par suņa turēšanu ārkārtējās situācijas laikā var samaksāt tikai ar pārskaitījumu. Rekvizīti pieejami iestādes “Pilsētsaimniecība” mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā “Darbības joma”, “Mājdzīvnieki”. Jāpiebilst, ka par prasības neievērošanu dzīvnieka īpašniekam var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 100 eiro.

 

Jāatgādina, ka saskaņā ar saistošajiem noteikumiem “Par mājdzīvnieku turēšanu Jelgavas pilsētā” ir aizliegts atrasties ar suni bez pavadas Jelgavas publiskajā ārtelpā, izņemot suņu pastaigu laukumus un mežus. Tostarp atrasties ar suni bez pavadas aizliegts Langervaldes meža labiekārtotajā teritorijā, bet ieeja ar suni aizliegta Pasta salas teritorijā. Apdzīvotās vietās saimniekiem ir jāsavāc sava mājdzīvnieka ekskrementi, un Jelgavā ir uzstādītas 42 mājdzīvnieku ekskrementu urnas – to atrašanās vietas atzīmētas kartē, kas publicēta mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā “Darbības joma”, “Mājdzīvnieki”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē