20.7 °C, 2.6 m/s, 72.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSupervaroņu salidojums Jelgavā turpinās
Supervaroņu salidojums Jelgavā turpinās
08/02/2020

Ar labāko skulptūru autoru apbalvošanu, grupas Astro’n’out un Sub scriptum koncertu un uguņošanu piektdien Jelgavā atklāts 22. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls par tēmu Supervaroņi. Apskatīt ledus skulptūras, to tapšanas procesu, baudīt atmosfēru un plašo festivāla izklaides programmu Jelgavas iedzīvotāji un viesi aicināti visu nedēļas nogali – 8. februārī no pulksten 10 līdz 23 un 9. februārī no pulksten 10 līdz 22. Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Piektdienas vakarā notika festivāla apbalvošanas ceremonija, kurā noskaidrojās, ka 1. vietu komandu skulptūru konkurencē izcīnīja dvīņu brāļu Nikolaja un Andreja Kokorinu no Krievijas skulptūra “Nākotnes varoņi. Nākamā paaudze”, kurā galvenais supervaronis ir mazs puisītis, kurš glābj pasauli. Autoru prāt supervaroņa galvenā spēja ir dzīvot harmonijā ar dabu. “Esam ļoti gandarīti, jo šī ir mūsu pirmā, turklāt zelta medaļa, Jelgavas festivālā, lai gan tajā piedalāmies jau četrus gadus,” tā uzvarētāji.

 

Individuālo skulptūru konkurencē 1. vietu izcīnīja Vadima Parkhomenko (Krievija) skulptūra “Pa pusei spervaronis”, atzīstot, ka labs sākums ir puse no uzvaras. “Priecājos, ka tik siltos laika apstākļos vispār kaut kas izdevās. Medaļa ir pārsteigums,” saka uzvarētājs, stāstot, ka ledus skulptūru izgatavošana viņam ir atpūta no ikdienas, kurā viņa galvenais uzdevums ir veidot arhitektūras maketus. Jelgavas festivālā viņš piedalās jau trešo gadu, uzteicot labo organizētību un augsto kvalitāti.

 

Nedēļas garumā 32 mākslinieki no septiņām valstīm radīja 30 mazās un 15 lielās skulptūras, bet Latvijas titulētākais tēlnieks Kārlis Īle kopā ar komandu visus iepriecinājis ar lielāko festivāla objektu – ledus bāru “Pieradini savu pūķi!”, kas šogad veidots agrāk un tikai uz festivāla laiku nogādāts Jelgavā no saldētavas Rīgā. Tā būvniecībā iztērētas astoņas tonnas ledus. Tāpat skatītāju sajūsmu vakar raisīja K.Īles un viņa komandas veidotās fotoskulptūras – Laimes lācis, Lāčplēsis, motocikls, kas jau pirmajā festivāla dienā iemantoja lielu popularitāti – festivāla apmeklētāji labprāt izmantoja iespēju nofotografēties ar kādu no objektiem. Jāpiebilst, ka pavisam skulptūru radīšanā iztērētas 70 tonnas mākslīgi sasaldēta ledus.

 

Sestdiena būs interesanta ar to, ka festivāla gaitā tēlnieki papildinās apskatāmo skulptūru klāstu, veidojot ātrās jeb zibskulptūras, tādējādi ļaujot festivāla apmeklētājiem redzēt arī nelielu ieskatu no skulptūru veidošanas aizkulisēm. Protams, neizpaliks arī paraugdemonstrējumu duelis, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem, komentējot darbu tapšanas gaitu un atbildot uz publikas jautājumiem. Paraugdemonstrējumi šodien paredzēti pulksten 16.30 un 19 uz lielās skatuves Jāņa Čakstes bulvārī.

 

Jāteic, ka īpaši šogad piedomāts par ģimenēm ar bērniem – jaunākajai paaudzei visas dienas garumā brīvdabas koncertzālē “Mītava” iespēja baudīt plašu kultūras programmu, sākot ar teātri, un beidzot ar meistarklasēm un burvju trikiem.

 

Bet vakarā jau tradicionāli visus festivāla apmeklētājus paralēli skulptūru apskatei priecēs koncerti – šovakar uzstāsies Latvijas un Lietuvas “X faktora” dalībnieki, “Franco Franco” un Alex un “Opus pro”. Vakara izskaņā – pulksten 21 arī uguņošana.

 

Organizatori aicina festivāla apmeklētājus sekot līdzi laika prognozei un izvēlēties atbilstošu apģērbu. Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz skulptūrām, aicinājums skulptūras apskatīt pēc iespējas ātrāk un ņemt vērā, ka laikapstākļu dēļ programmā var tikt veiktas izmaiņas.

 

! Svarīgi zināt, ka festivāla teritorijā apmeklētāji netiek ielaisti ar dzērieniem, tostarp dzērieniem termosos. 

 

Festivāla laikā pilsētā ir noteikti satiksmes ierobežojumi. Visa aktuālā satiksmes informācija ir pieejama arī navigācijas lietotnē “Waze”. Lai neveidotos satiksmes sastrēgumi, organizatori iesaka apmeklētājiem atstāt savas automašīnas tajā pilsētas pusē, no kuras ierodas. Centrālā autostāvvieta ir laukums pretī Jelgavas pilij.

 

Ieejas biļete Ledus skulptūru parkā pieaugušajiem maksās 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļetes cena – 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, festivāla laikā biļeti var iegādāties par 4 eiro, bet ar skolēna apliecību – par 3 eiro. Jelgavnieku atlaides tiek piemērotas, tikai iegādājoties biļetes Jelgavas kultūras nama kasē un festivāla kasēs. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja festivālā ir bez maksas.

 

Plašāk par festivālu ŠEIT

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē