20.1 °C, 3.8 m/s, 68 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSvarīgi vilciena Jelgava–Rīga pasažieriem
Svarīgi vilciena Jelgava–Rīga pasažieriem
30/01/2021

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija 25. un 26. janvārī braucis ar vilcienu Jelgava– Rīga pulksten 5.16 no Jelgavas stacijas un maršrutā Rīga–Jelgava pulksten 14.33 no Rīgas stacijas.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos un sēdēja trešajā vagonā, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

 

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

 

Jāpiebilst, ka līdz 7. februārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums un citas), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. Plašāk lasiet SPKC vietnē.  

 

 

Foto un informācija: Slimību profilakses un kontroles centrs