12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSveic 2019. gada labākos JAP autobusa vadītājus
Sveic 2019. gada labākos JAP autobusa vadītājus
12/03/2020

“Savu darbu daru no sirds, jo man tas patīk. Tādas īpašas formulas, kā labi strādāt, jau nav, taču svarīgi ir būt pieklājīgam, smaidīgam, lai gan ne vienmēr tas izdodas, bet cenšos, tāpat maznozīmīgs nav ārējais izskats, jo pasažierim pie sakopta šofera iekāpt ir patīkamāk. Mēs tomēr esam pilsētas seja,” saka SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) 2019. gada labākais autobusa vadītājs pilsētas pārvadājumos Andrejs Sviķis. Izvērtējot gada darba rādītājus, ceturtdien JAP jau septīto reizi pateicās saviem labākajiem šoferiem.

A.Sviķis par labāko šoferi deviņu darba gadu stāžā JAP atzīst jau ceturto reizi, un šis ir lielākais apbalvojumu skaits, ko saņēmis kāds šoferis. Uzņēmumā norāda, ka tas apliecina, viņš patiešām ir labākais. Pats A.Sviķis atzīst, ka viņam ļoti patīk vadīt autobusu, braukt pa pilsētu un vērot, kā tā ik dienu mainās. “Šobrīd mūsu darbs nav viegls – pilsētā ir daudz ielu remontu, taču nekas, pacietīsimies, jo zinām, ka dzīves apstākļi uzlabosies un brauksim pa līdzenākām ielām,” atzīst labākais šoferis. Viņš pieļauj, ka pasažieriem šī viņa saņemtā nozīmīte ir mazsvarīga, taču tā ir nozīmīga viņam, jo ceļ pašapziņu, apliecinot, ka viņš viņam uzticētos pienākumus veicis godprātīgi un ar lielu atbildību.

 

2. vietu pilsētas pārvadājumos šogad izcīnīja Aleksandrs Ivanovs, kurš starp laureātiem ir jau otro reizi, bet 3. vietā ir vienīgā dāma starp šogad apbalvotajiem, – Nataļja Rahova, kurā par trešo labāko tika atzīta arī 2018. gadā.

 

Pilsētas pārvadājumos apbalvotie šoferi šo apbalvojumu saņēmuši jau vairākkārt, bet starp uzvarētājiem reģionālajos maršrutos šis tituls diviem autobusa vadītājiem piešķirts pirmo reizi, turklāt viņu darba stāžs JAP ir pavisam neliels. 1. vietas ieguvējs Dmitrijs Voronovs JAP nostrādājis tikai divus gadus, bet 3. vietas ieguvējam Ērikam Podaviļņikam šis ir otrais darba gads.

 

“Manuprāt, autobusa vadītājam svarīgākais ir saglabāt mieru jebkurā situācijā un spēt ceļu satiksmē domāt vairākus soļus uz priekšu. Tad viss izdosies un arī pasažieri būs apmierināti,” pārliecināts 1. vietas ieguvējs reģionālajos pārvadājumos D.Voronovs. Uzvarētājs atzīst, ka galvenā panākumu recepte ir tā, ka viņam patīk savs darbs. “Lai gan man ir finansista diploms, tomēr autobusa vadīšana šķiet daudz saistošāka. Tas nav darbs ofisā,” saka D.Voronovs, uzsverot, ka lielākais gandarījums ikdienas darbā ir katrs pateiktais paldies un kāds labs vārds no pasažiera. “Pasažieris ir galvenais un šis paldies apliecina, ka viņš ar manu darbu ir apmierināts,” saka šoferis.  

Ar 2. vietu reģionālajos pārvadājumos novērtēts Vadima Zarovska darbs, kurš labāko šoferu laureātu vidū ir jau trešo reizi.

 

Autobusa vadītājus par godprātīgi pildītu darbu, sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, norādot, ka aizvadītais gads šoferiem nebija viegls, jo pilsētā daudzviet noritēja, un šobrīd vēl turpinās, ielu remontdarbi, kas maina arī šoferu ikdienu.  “Jūsu svarīgākais uzdevums ir nodrošināt iedzīvotāju nokļūšanu tur, kur viņi vēlas un jūs to arī labi darāt. Ik katram darbā ir jābūt atbildīgam, jāseko saviem pienākumiem un kvalitatīvai to izpildei. Paldies, par paveikto un strādāsim, lai sabiedriskā transporta pakalpojumus pilsētā izmantotu arvien vairāk cilvēku,” norādīja A.Rāviņš.

 

Labākie autobusa vadītāju saņēma naudas balvu un īpašu nozīmīti, kā arī grāmatas “100 stāsti par Latviju” un “Latvijas 100 skaistākās vietas”.

 

Gada labākie šoferi tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem – iekšējās kārtības noteikumu ievērošana, autobusa ekspluatācijas noteikumu godprātīga pildīšana, grafika ievērošana, saņemto pasažieru pateicību skaita un citiem. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē