31 °C, 3.2 m/s, 36.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSveic 2020. gada labākos JAP autobusa vadītājus
Sveic 2020. gada labākos JAP autobusa vadītājus
02/03/2021

Jau astoto reizi SIA Jelgavas autobusu parks (JAP), pamatojoties uz darba rādītāju izvērtējumu gada garumā, pateicās saviem labākajiem autobusa vadītājiem. Ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, šoreiz nenotika kopīgs svinīgs pasākums, bet tā vietā labākie 2020. gada šoferi, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus, šonedēļ sveikti individuāli šoferu atpūtas pauzēs uzņēmuma teritorijā.

Par labāko autobusa vadītāju pilsētas pārvadājumos aizvadītajā gadā atzīts Vladimirs Teļičenko, kurš JAP strādā jau piecus gadus un starp gada labākajiem šoferiem iekļuvis otro reizi. “Man ļoti patīk vadīt autobusu un darbs ar cilvēkiem. Ir jābūt ļoti uzmanīgam, izvērtējot apkārt notiekošo, precīzam, un šis ir ļoti atbildīgs darbs, jo uzņemos citus cilvēkus nogādāt no punkta A uz punktu B, un viņi man uzticas,” atzīst 2020. gada labākais autobusa vadītājs pilsētas pārvadājumos, piebilstot, ka visvairāk viņam patīk braukt 1. maršrutā Tušķi–Ozolnieki.

 

Par otro labāko autobusa vadītāju pilsētas pārvadājumos 2020. gadā atzīta vienīgā šoreiz apbalvotā dāma – Nataļja Rahova. Gadu iepriekš viņa ierindojās 3. vietā, bet kopumā līdz šim sumināta četras reizes. “Pasažierus Jelgavas pilsētā pārvadāju kopš 2015. gada, un man šis darbs ļoti patīk,” atzīst 2. vietas ieguvēja. Viņasprāt, labam autobusa vadītājam jābūt pieklājīgam, uzmanīgam un saprotošam. “Mēs esam dažādi, un autobusa vadītājam ir jāatrod kontakts ar ikvienu pasažieri,” saka N.Rahova.

 

3. vietu pilsētas pārvadājumos 2020. gadā ieņem Andrejs Sviķis, kurš sumināts jau piekto reizi. Viņš JAP strādā desmito gadu.

 

Par pērn labāko autobusa vadītāju reģionālajos starppilsētu pārvadājumos atzīts Ēriks Podaviļņiks, kuram šis ir trešais darba gads JAP. “Eju tēva pēdās. Viņš autobusu parkā nostrādāja daudzus gadus, līdz pat aiziešanai pensijā, bet šobrīd šo darbu turpinu es. Ir prieks par saņemto atzinību – bija vērts censties,” saka viņš, vērtējot, ka autobusa vadītāja darbā ļoti svarīga ir precizitāte un uzmanība. “Iepriekš pārvadāju pasažierus starppilsētu maršrutos, bet no 1. janvāra, kad JAP pārtrauca šos pārvadājumus, darbu turpinu pilsētā. Jāatzīst, pilsēta prasa būt vēl uzmanīgākam, jo šeit ir daudz lielāka satiksmes intensitāte,” atzīst Ē.Podaviļņiks. Jāpiebilst, ka 2019. gadā viņš tika atzīts par trešo labāko.

 

2. vietu starppilsētu pārvadājumos ieņem Ainars Baumanis, kas apbalvojumu ieguva pirmo reizi, bet 3. vietu – Mihails Derevjančenko. 

 

“Aizvadītais gads arī pasažieru pārvadājumu nozarē bija ļoti sarežģīts. Līdz ar Covid-19 pandēmiju par 35–40 procentiem kritās pasažieru skaits, liels izaicinājums bija pielāgoties apstākļiem un spēt ievērot visus noteiktos drošības pasākumus sabiedriskajā transportā, lai rūpētos gan par savu darbinieku, gan pasažieru drošību, jānodrošina pastiprināta transporta tīrīšana un dezinficēšana. Taču autobusa vadītāji, neskatoties uz visām grūtībām, savu darbu pildījuši ļoti atbildīgi. Turklāt, ja pirmajos gados, kad ieviesām labāko vadītāju noteikšanas tradīciju, jau uzreiz iezīmējās izteikti līderi, tad šogad uz pirmo trijnieku jau bija seši līdzvērtīgi kandidāti un vērtēšana bija ļoti skrupuloza,” atzīst JAP vadītājs Gints Burks.

 

Šoferi saņēma Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstu, īpašu nozīmīti un uzņēmuma naudas balvu.

 

Gada labākie autobusa vadītāji tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem, piemēram, iekšējās kārtības noteikumu ievērošana, autobusa ekspluatācijas noteikumu godprātīga pildīšana, grafika ievērošana, saņemto pasažieru pateicību skaits.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta, JAP

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē