15.5 °C, 2.7 m/s, 74.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSveic Jelgavas draudzīgākās ģimenes
Sveic Jelgavas draudzīgākās ģimenes
01/06/2021

1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, noslēgusies sabiedrības saliedēšanas aktivitāte ģimenēm “Draudzīgākā ģimene Jelgavā 2021”. Šogad ar savu saimi radošos uzdevumos un kopīgās aktivitātēs iepazīstinājušas četras Jelgavas ģimenes.

Kā informē organizatori Sabiedrības integrācijas pārvaldē, aktivitāte ietvēra divus uzdevumus, kas ģimenēm bija jāizpilda kopā. Pirmais no tiem bija līdz 5 minūtēm gara video prezentācija, kurā tiek iepazīstināti ģimenes locekļi, viņu hobiji un ģimenes devīze. Savukārt otrajā uzdevumā bija jāsagatavo līdz 8 minūtēm garš video, dziedot, dejojot, gatavojot vai kā citādi parādot savas ģimenes radošās prasmes.

 

 

Konkursā piedalījusies Bogdanu ģimene, iepazīstinot ne vien ar mammu Kristīni, tēti Vilni un bērniem Kristeru un Vanessu, bet arī diviem četrkājainajiem ģimenes locekļiem – meinkūnu kaķiem, no kuriem viens ir lepns titula “Jelgavas kaķis 2019” ieguvējs. Viens no ģimenes talantiem, kurā izpausties var visi, ir gatavošana. Video pieteikumā ģimene parādījusi gan kā pagatavot rabarberu-zemeņu brīnumkūku, gan gardus gaļas ēdienus.

 

 

Ar savu ģimeni iepazīstina arī Dariana Ševčenko, kura lepojas ar brāli Ņikitu un meitu Miriamu. Ģimene ir cieši saistīta ar mākslu un kopīgo laiku pavada zīmējot. Ģimenes devīze ir “Dari ko vari, ar to, kas tev ir, tur, kur tu esi”.

 

 

Savukārt Janavičutu ģimenes – tēta Haralda, mammas Anželas un bērnu Aināra, Sanijas un Stefānijas – devīze ir “Ticība, mīlestība un miers”, un Janavičuti uzskata, ka tieši šīs lietas šajā laikā ir vajadzīgas visvairāk. Ģimene ir muzikāla, Haraldam spēlējot sintezatoru un mācot instrumentu spēli arī bērniem. Tāpat ģimenē ļoti liela nozīme ir baznīcai.

 

 

Tāpat draudzīgāko ģimeņu aktivitātēs piedalījusies Matuševiču ģimene, kuri Jelgavā dzīvo septiņus gadus. Mamma Sintija rūpējas par meitām Agnesi, Mariannu un Lauru, un dēliem Raivo un Danielu. Ģimene daudz laika pavada kopā un viena no tās iemīļotākajām aktivitātēm ir tradicionālās rotaļas. Gan svētkos, gan ikdienā ģimene aizraujas ar rokdarbiem, veidojot rotājumus, ar kuriem izdaiļot savas mājas.

 

 

Foto: Pixabay.com; video ekrānšāviņi

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē