25.4 °C, 2.2 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSveic jelgavnieces, kuras nosvinējušas 102. un 103. jubileju
Sveic jelgavnieces, kuras nosvinējušas 102. un 103. jubileju
28/01/2020

26. janvārī Jelgavā divās ģimenēs suminātas vienas no pilsētas vecākajām iedzīvotājām – Marija Bikhovtseva (attēlā) nosvinēja 102. dzimšanas dienu, bet Viktorija Prulle – 103. dzimšanas dienu. 27. janvārī jubilāres nozīmīgajos svētkos sveica arī Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes pārstāvji.

Abas jubilāres dzīvo kopā ar saviem bērniem, ir aprūpētas un mīlētas. Viktorijas dēls Ivars, kuram pašam nupat apritējuši 70 gadi, ar mammu kopā ir ik dienu. Ivara kungs stāsta, ka mamma pirms 103 gadiem pasaulē nākusi Krievijā, uz kurieni vecāki bija devušies bēgļu gaitās. Vēlāk ģimene atgriezusies Latvijā un apmetusies netālu no Skaistkalnes. Pēc dažiem gadiem, tantes aicināta, Viktorija atbraukusi uz Jelgavu, kur arī palika un dzīvo joprojām. Pārdzīvojusi kara šausmas, Viktorija daudz pūļu veltījusi Jelgavas atjaunošanai – piedalījusies drupu novākšanas un pilsētas sakopšanas darbos. Jelgavā arī satikusi savu nākamo vīru Miķeli, kuru mīlestībā dzimis dēls Ivars. Neilgu laiku kundze savā dzīvē strādājusi Jelgavas tipogrāfijā, bet 50 darba gadi aizritējuši internātskolā, strādājot par auklīti. Tagad jubilāri priecē divi mazbērni un divi mazmazdēli. Ivars stāsta, ka jau sen atpakaļ sev nosolījies: nekad neatstāt mammu, lai vai kā klātos. Šodien viņš ir lielākais mammas balsts un acuraugs, atlicinot laika arī saviem vaļaspriekiem. Proti, viņš glezno, grebj koka skulptūras un nodarbojas ar ūdens slēpošanu.

Savukārt par Marijas kundzes vecumdienām rūpes uzņēmusies meita Larisa ar ģimeni, turklāt gaviļniecei vēl pašai ir gana daudz spēka, lai iesaistītos mājas darbos un laba atmiņa. Arī viņa dzimusi Krievijā, bet liktenis atvedis uz Jelgavu, uz kurieni 1942. gadā kopā ar mammu un radu puiku viņus no dzimtās pilsētas izsūtīja uz toreizējo ieslodzīto nometni Sieramuižā. Apkārtējie saimnieki stiprākos nometnes ieslodzītos ņēma strādāt uz savām saimniecībām. Marijas kundzes čaklums ieviesa vairāku saimnieku uzticību un uzslavas, kas palīdzējis grūtos gadus veiksmīgi pārdzīvot. Pēc kara Marija iepazinās ar savu nākamo dzīvesbiedru Ivanu un pasaulē nāca viņu trīs bērni.

Dzimšanas dienā pie Marijas kundzes bija sabraukuši viņas paši tuvākie, kas nu jau skaitāmi piecās paaudzēs, tostarp tālākais ciemiņš – mazdēls ar savu sievu, kuri katru gadu ceļu pie vecmāmiņas mēro no Krievijas. Ģimene kopā ar jubilāri dienu pirms dzimšanas dienas pavadījuši Tērvetē pie dabas. “Ja vien ir labs laiks, mēs cenšamies mammu izvest ārpus mājas, jo daba, svaigs gaiss ļoti viņu spēcina. Tad atkal viņai ir spēks darīt mājas darbus, kas ir viņas pārziņā – veļas izžaušana uz balkona, gludināšana, grīdu mazgāšana. Mammas dzīves formula ir pavisam vienkārša: kustēties, daudz strādāt un nenīkt vientulībā,” stāsta meita Larisa.

Vēlot stipru veselību un dzīvesprieku arī turpmāk, 27. janvārī abas kundzes klātienē sveica Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes darbinieki. Līdzās laba vēlējumiem, jubilārēm tika pasniegti ziedi, saldumu grozs un pašvaldības pabalsts 150 eiro apmērā veselības uzlabošanai. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Sociālās un medicīniskās aprūpes centra vadītāja Larisa Ronzina stāsta, ka abas kundzes ir vienas no vecākajām jelgavniecēm. “Jelgavā šobrīd ir divas kundzes, kurām nosvinēta 103. dzimšanas diena. Viktorija 103. jubileju nosvinēja svētdien, bet vēl viena kundze 103. dzimšanas dienu sagaidīja decembrī,” tā L.Ronzina.

Foto un informācija: Jelgavas Sociālo lietu pārvalde