21.8 °C, 2.1 m/s, 93.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSveic jelgavnieci 101. dzimšanas dienā
Sveic jelgavnieci 101. dzimšanas dienā
24/03/2021

Šodien, 24. martā, 101. dzimšanas dienu atzīmē jelgavniece Austra Veisa. Neskatoties uz savu cienījamo vecumu un kaitēm, ko gadu nasta nes līdzi, mammai dzīvesprieks nav pazudis un joprojām viņai ir laba atmiņa. Tieši viņa ir tā, kas mūsmājās atgādina par radu un draugu svētkiem, lai neaizmirstam viņus apsveikt, saka jubilāres vienīgais dēls Viesturs Veiss. Austras kundzi nozīmīgajā jubilejā šodien sveica arī Jelgavas pilsētas pašvaldība.

A.Veisa dzimusi 1920. gada 24. martā, bet par jelgavnieci sevi sauc no 1983. gada, kad kopā ar dēlu, kurš Jelgavā dabūja darbu, no Auces pārcēlušies uz dzīvi mūsu pilsētā. “Kad pārcēlāmies, mamma jau bija pensijā, jo tolaik pensionēties sievietes varēja no 55 gadu vecuma. Mamma smejas, ka ir pensionāre ar lielu stāžu. Dzīvojot Jelgavā, lielākās rūpes viņa veltīja ģimenei un mazbērniem un tikai mazliet piestrādāja algotu darbu,” stāsta A.Veisas dēls. Austras kundzei ir divi mazbērni un trīs mazmazbērni. “Mazliet skumji, ka nevaram visi tikties klātienē un mazbērniem nav iespēju samīļot vecmammu, bet izlīdzamies ar jaunajām tehnoloģijām – pieņemam videozvanus un apsveikumus pa telefonu,” saka Viesturs, norādot, ka šogad svētku kūka ēsta tikai vienas mājsaimniecības lokā.

 

Nozīmīgajā jubilejā pašvaldības vārdā A.Veisu sveica arī Jelgavas pilsētas Sociālo lietu pārvaldes Sociālās un medicīniskās aprūpes centra vadītāja Larisa Ronzina. Jubilārei pasniegti ziedi, saldumu grozs un pašvaldības pabalsts 150 eiro vērtībā veselības uzlabošanai personām, kuras sasniegušas simts vai vairāk gadu.

 

Kundzes dēls atklāj, ka mammas ilgdzīvošanas noslēpums slēpjas gēnos – Austras kundzes māsa nodzīvojusi līdz 93 gadu vecumam, abu mamma – līdz 90 gadu vecumam. “Dzimta no mammas puses ir ilgdzīvotāji,” saka Viesturs, norādot, ka, lai gan mammai ir dzirdes un redzes problēmas, viņai arī 101. gada vecumā saglabājusies ļoti laba atmiņa. “Viņa joprojām atceras radinieku un draugu vārdadienas, dzimšanas dienas un ikreiz mums atgādina, lai neaizmirstam apsveikt.”

 

Viesturs atklāj, ka mamma savulaik bijusi ļoti kaislīga grāmatu lasītāja. “Viņa mēdza teikt, ka visu bibliotēku jau ir izlasījusi, tāpēc īsti vairs nav ko lasīt. Šobrīd gan redzes problēmu dēļ tas ir liegts,” stāsta dēls, piebilstot, ka mammai arī interesējusi zinātne.  

 

V.Veiss vērtē, ka jubilāre uz kājām turas, prāts ir skaidrs un dzīvesprieks nekur nav pazudis. “Galvenais, ko viņa mums dzīvē mācījusi, ir dzīvot ar prātu, pieiet lietām loģiski, nevis ļaut virsroku emocijām. Un tā arī cenšamies dzīvot,” atzīst dēls.

 

Vēlam jubilārei veselību!

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē