4 °C, 4.7 m/s, 72.9 %

Ģimene

Sākumlapa JaunumiĢimeneSveic mazos jelgavniekus
Sveic mazos jelgavniekus
31/03/2024

Pirmajās Lieldienās, 31. martā, Jelgavas pils pagalmā notika tradicionālais jauno jelgavnieku sveikšanas pasākums “Mūs gaida, mēs nākam”. Uz to kopā ar vecākiem bija uzaicināti 79 mazuļi, kuri dzimuši no gada sākuma līdz 15. martam, lai saņemtu karotīti ar Jelgavas ģerboni un mazuļa dzimšanas gadu – 2024. –, kas ir kā simboliska piederības zīme pilsētai.

Mazuļus un viņu ģimenes sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, novēlot, lai nepietrūkst ģimenes mīlestības un mazie jelgavnieki aug stipri un veseli.

Pasākumā ieskandinot pavasari un mazajiem bērniņiem veltot latviešu tautas šūpuļdziesmas, jaundzimušo ģimenes sveica pašvaldības iestādes “Kultūra” folkloras kopa “Dimzēns”.

Vecāki, kuri nevarēja ierasties uz pasākumu, no 2. aprīļa karotīti varēs saņemt Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11 tā darba laikā: pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17, piektdienās no pulksten 8 līdz 14.30, līdzi ņemot ielūgumu.

Jāpiebilst, ka tradīcija jaundzimušajiem jelgavniekiem dāvināt karotīti iedibināta 2003. gadā. Ierasti jaundzimušie jelgavnieki tiek sveikti četras reizes gadā: janvārī pie Jelgavas lielās egles Hercoga Jēkaba laukumā, martā vai aprīlī Lieldienu pastaigas laikā Jelgavas pils pagalmā, vasaras saulgriežos jūnijā, kā arī septembrī Miķeļdienas gadatirgū. Pašvaldība sveic jaundzimušos jelgavniekus, tādējādi apliecinot, ka bērniņš ir piederīgs pilsētai.