2.7 °C, 2.4 m/s, 90.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSveikti mazie jelgavnieki!
Sveikti mazie jelgavnieki!
21/06/2022

Tradicionāli vasaras saulgriežu laikā tiek sveikti jaundzimušie jelgavnieki, pasniedzot viņu ģimenēm karotītes ar pilsētas simboliku un mazuļa dzimšanas gadu. Šodien, 21. jūnijā, bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā Uzvaras parkā tika sveikti mazie jelgavnieki, kuri dzimuši no 1. aprīļa līdz 31. maijam. Jelgavnieku saimi kuplinājuši 75 jaundzimušie – viņu vidū viens dvīņu pāris.

Mazuļus un viņu ģimenes sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, novēlot, lai ģimenēs mājo mīlestība, laime un saticība. Tāpat A.Rāviņš, tuvojoties Līgo un Jāņu svētkiem, īpaši sveica no pagājušajiem Līgo līdz šiem vasaras saulgriežiem dzimušos Jāņus. Savukārt jaundzimušo ģimenes ar muzikālu sveicienu priecēja Timmu ģimene.

 

Jāpiebilst, ka 75 jaundzimušo vidū populārākie vārdi ir Sofija, Emīlija un Evelīna.

 

Vecāki, kuri šodien nevarēja ierasties uz tradicionālo pilsētas piemiņas karotīšu pasniegšanas pasākumu, tās var saņemt Jelgavas valstspilsētas pašvaldības klientu apkalpošanas centrā, Lielajā ielā 11, centra darba laikā.

 

Jāpiebilst, ka tradīcija jaundzimušajiem jelgavniekiem dāvināt karotīti iedibināta 2003. gadā. Ierasti jaundzimušie jelgavnieki tiek sveikti piecas reizes gadā: ap Sveču dienu februārī, Lieldienu pastaigas laikā, vasaras saulgriežos, Piena, maizes un medus svētkos, kā arī novembrī ap Mārtiņiem – pašvaldība sveic jaundzimušos jelgavniekus, apliecinot, ka bērniņš ir piederīgs pilsētai.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē