11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem jūnijā
Sveikti sportisti par sasniegumiem jūnijā
19/07/2023

Lai popularizētu sportu un Jelgavas sportistu sasniegumus, 19. jūlijā pie Jelgavas sporta halles sveikti mūsu pilsētas sportisti un viņu treneri par sasniegumiem jūnijā.

Izvērtējot apbalvojumam pieteikto sportistu sasniegumus, ik mēnesi viens sportists un viena sportiste pieaugušo un junioru/jauniešu grupā saņem īpašu apbalvojumu “Mēneša labākais sportists”, bet pārējie – Pateicības rakstu. Šoreiz tika sveikti 24 sportisti un 12 treneri. “Nākot uz šo pasākumu, redzēju stadionā trenējamies bariņu jauniešu, un tas man raisīja asociācijas ar filmu “Sapņu komanda”. Bet arī jūs katrs esat daļa no sapņu komandas konkrētajā sporta veidā, un jūsu panākumi mūs, jelgavniekus, iedvesmo,” viņus sveicot, teica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne.

 

SMAIĻOŠANA UN KANOE AIRĒŠANA

Jūnijā panākumus guva Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) smaiļotāji un kanoe airētāji. Smaiļotāji Melānija Čamane un Kārlis Dumpis debitēja III Eiropas spēlēs, kur Melānija startēja sieviešu divniekos 200 metru distancē un jauktajos divniekos ar Kārli 500 metru distancē, bet Kārlis startēja arī vēl vīriešu četriniekos 500 metros. Viņiem arī panākumi šaipus robežai. Melānija Latvijas čempionātā junioriem izcīnīja 1. vietu smailīšu vieniniekos 500 metru distancē un smailīšu divniekos 200, 500 un 1000 metros. Savukārt Kārlim Latvijas U-23 vecuma čempionātā 1. vieta smailīšu vieniniekos 200 un 500 metros. 1. vietu Latvijas U-23 čempionātā izcīnīja arī Katrīna Smiltniece smailīšu vieniniekos 200 metru distancē un Nils Mediņš kanoe airēšanas vieniniekos 200, 500 un 1000 metru distancē. Latvijas junioru čempionātā uzvaru izcīnīja arī Kristiāns Lauris smailīšu četriniekos 200 un 500 metros un Ignats Kunašs, Artēmijs Gerasimjonoks, Mihails Solovejs un Vadims Žavaronkovs kanoe četriniekos 500 metru distancē. Smaiļotāju treneris ir Juris Lauris, kanoe airētājiem – Sergejs Bobkovs un Boriss Lonskis. “Puiši tikai pirmo gadu startē junioru vecuma grupā, tāpēc mums priekšā vēl trīs gadi šajā grupā, lai attīstītu četrinieku. Katrā ziņā, kur augt, ir, un arī potenciāls ir,” norāda treneris B.Lonskis.

 

PELDĒŠANA

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi Nikolass Deičmans un Rūta Šķirus tika pie Latvijas čempiona titula. Nikolass uzvarēja 200 metros uz muguras, bet Rūta – 50 metros brasā. Nikolasa trenere ir Astra Ozoliņa, Rūtu trenē Jeļena Visocka.

 

SPORTA DEJAS

Sporta deju kluba “Lielupe” pāris Ričards Andrejs Bolšteins un Madara Klišāne izcīnīja 1. vietu Pasaules sporta deju federācijas atklātajās reitinga sacensībās Ungārijā Latīņamerikas dejās Junioru 2 vecuma grupā (14–15 gadi). Viņu trenere ir Ilona Freimane.

 

SKVOŠS

Jelgavas Skvoša kluba pārstāvēm bija labs starts Baltijas U-19 čempionātā. Una Ulmane izcīnīja 1. vietu, bet Sonora Liepa – 2. vietu. Viņu trenere ir Baiba Lulle. Runājot par turpmākajiem sportiskajiem mērķiem, meitenes smejoties norāda – Sonorai jāizcīna 1. vieta, kas, savukārt, nozīmē, ka Unai jāpiesargās no kluba biedrenes.

 

SMAGATLĒTIKA

Jelgavas pauerliftinga sporta kluba “Apolons” pārstāvis Artūrs Audze izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu open grupā  svara kategorijā  līdz 105 kilogramiem. Viņš 95 kilogramus smago svaru stieni, kas atbilst sportista personīgajam svaram, pacēla 26 reizes. Viņa trenere ir Jana Jansone.

 

AIRĒŠANA

Labi panākumi arī Jelgavas BJSS airētājiem Patrikam Strazdam, Valteram Sējānam, Emīlam Nikam Donovam un Jānim Eglājam, kuri starptautiskā regatē “Dzintara airi” izcīnīja 2. vietu un Latvijas U-19 čempionātā – 1. vietu pārairu četriniekā 2000 metru distancē. Patrikam vēl 1. vieta vieniniekos 2000 metru distancē gan “Dzintara airos”, gan Latvijas U-19 čempionātā. Valteram vēl 2. vieta “Dzintara airos” pārairu divniekos 2000 metru distancē pārī ar Emīlu Niku Donovu un abiem arī 1. vieta Latvijas U-19 čempionātā pārairu divniekos 2000 metru distancē. Airētāju trenere ir Agita Puriņa.

 

VIEGLATLĒTIKA

Jelgavas Vieglatlētikas kluba skrējējs Toms Komass atkārtoti izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā 100 kilometru skrējienā Rīga-Valmiera. Tas viņam bija trešais tituls, un, izvērtējot šogad uzrādīto rezultātu, Toms  norāda: ir cerības nākamgad uzstādīt jaunu Latvijas rekordu 100 kilometru skrējienā. Jelgavas BJSS vieglatlētei Emīlijai Braunai 1. vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā U-16 vecuma grupā 400 metru skrējienā, bet Rihardam Katkovskim 1. vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā U-16 vecuma grupā 800 metru skrējienā. Jāpiebilst, ka Rihards uzrādījis šobrīd sezonas labāko rezultātu 800 metru skrējienā savā vecuma grupā Latvijā. Emīlijas trenere ir Aļona Fomenko, Riharda – Santa Lorence.

 

TRIATLONS

Kluba “Piramida triathlon club” pārstāvis Gustavs Vīksne izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā triatlonā supersprintā U-15 vecuma grupā. Viņa treneris ir Vladimirs Kuzmenko.

 

PAŠI LABĀKIE

Jūnijā apbalvojumu “Mēneša labākais sportists” pieaugušo grupā saņēma Eiropas spēļu debitanti smaiļotāji Melānija Čamane un Kārlis Dumpis, savukārt junioru/jauniešu grupā apbalvojumu ieguva vieglatlēte Emīlija Brauna un airētājs Patriks Strazds.

 

PRETENDENTU PIETEIKŠANA

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var pieteikt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam (par jūliju – līdz 3. augustam) pa e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās. Pieaugušie sportisti sevi var pieteikt paši.