17.2 °C, 2.6 m/s, 94.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSvētbirzē piemin staļinisma un nacisma upurus
Svētbirzē piemin staļinisma un nacisma upurus
23/08/2022

Pieminot staļinisma un nacisma upurus 83. gadadienā kopš 1939. gada 23. augusta, kad tika parakstīts Molotova–Ribentropa pakts, šodien, 23. augustā, Svētbirzē pie piemiņas akmens Jelgavas pilsētas domes vadība nolika ziedus. Nolikt ziedus pie piemiņas akmens vai memoriāla “Ciešanu ceļš” visas dienas garumā aicināti arī jelgavnieki.

23. augustā tiek pievērsta uzmanība PSRS un Vācijas totalitāro režīmu nodarītajiem noziegumiem, kas sekoja parakstītajam Molotova–Ribentropa paktam, ar kā palīdzību tika sadalītas ietekmes sfēras Austrumeiropā. Jelgavā šo notikumu katru gadu atceras pie piemiņas akmens Svētbirzē.

 

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš aicināja klātesošos būt vienotiem gan savā starpā, gan arī ar kaimiņvalstu tautām, lai šādi notikumi vairāk neatkārtotos.

 

Jāpiebilst, ka šogad arī aprit 33 gadi, kopš tika īstenota nevardarbīga pretošanās akcija “Baltijas ceļš”, kurā apmēram divi miljoni cilvēku, sadevušies rokās, simboliski atspoguļoja Baltijas valstu vienotību, veidojot aptuveni 600 kilometru garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē