20.9 °C, 0.8 m/s, 65.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSvētdien – aktivitātes ģimenēm un sports
Svētdien – aktivitātes ģimenēm un sports
29/05/2022

Rit pēdējā pilsētas svētku diena, kurā iedzīvotāji aicināti uz ģimeniskām aktivitātēm Uzvaras parkā, Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un sportiskām aktivitātēm Pasta salā. Svētku noslēgumā no pulksten 23 līdz 1 pēdējo reizi būs skatāma oriģinālizrāde uz ūdens Atspulgi”. To iedzīvotāji aicināti vērot no Pasta salas.

DETALIZĒTA PILSĒTAS SVĒTKU PROGRAMMA

 

BĒRNU ATPŪTAS UN ROTAĻU PILSĒTIŅA AICINA UZ “BRĪVDIENĀM UZVARAS PARKĀ”

 

Svētdien, 29. maijā, pulksten 11 bērnu atpūtas un rotaļu pilsētiņā ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra rotaļuzvedumu “Nāciet ciemos!” atklās pasākumu ciklu “Brīvdienas Uzvaras parkā”. Papildinot Jelgavas kultūras norišu klāstu, parkā brīvdienās tiks piedāvāta pasākumu programma bērnu auditorijai visas vasaras garumā.

 

ĢIMENES DIENA BIBLIOTĒKĀ

 

Bet svētdien, 29. maijā, no pulksten 11 līdz 14 ikviens interesents aicināts ciemos uz Jelgavas Pilsētas bibliotēkas Akadēmijas ielā 26 Ģimenes dienas aktivitātēm. Ģimenes varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kopā varēs darboties radošajā darbnīcā, strādājot ar dabas materiāliem, tikties pasaku valstībā, lai klausītos pasakas lasījumu bērniem. Pulksten 12 apmeklētāji varēs atklāt aizraujošo zinātnes pasauli kopā ar Laboratorium.lv Zinātnisko teātri. Tikmēr vecāki varēs noklausīties biznesa lekciju jeb pieredzes stāstu, ko piedāvā “Piparmētru namiņš”, kā arī apmeklēt Bibliotekāro kafejnīcu, lai mierīgā un nesteidzīgā atmosfērā baudītu ēdienkartē jelgavnieku literatūras virtuvēs gatavoto 20 gadu garumā gan prozā, gan dzejā. Savukārt pulksten 13.30 bibliotēka aicina klausīties “Pagalma romances” aktrises Karīnas Tatarinovas izpildījumā.

 

SPORTA AKTIVITĀTES

 

Pilsētas svētkos notiks arī dažādas sporta aktivitātes. 29. maijā pulksten 10 notiks Jelgavas kausa izcīņa karatē Jelgavas sporta hallē, no pulksten 11 Lielupē juniori sacentīsies par Jelgavas kausu burāšanā, Pasta salas slidotavā no pulksten 11 norisināsies Jelgavas atklātā 3×3 basketbola turnīra 1. posms, stāvlaukumā pie airēšanas bāzes Pasta salā – basketbola metienu konkurss, bet pludmales volejbola laukumos – Jelgavas atklātā volejbola turnīra 1. posms.

 

MULTIMEDIĀLS ŠOVS UZ ŪDENS “ATSPULGI”

 

Svētdienas vakarā vēl pēdējo reizi varēs noskatīties oriģinālizrādi “Atspulgi” Driksā. Tā norisināsies no pulksten 23 līdz 1, un skatītāji aicināti to vērot no Pasta salas. Izrādes garums – 7 minūtes ar atkārtojumiem visa vakara gaitā.

 

TEĀTRIS ĀDOLFA ALUNĀNA MĀJĀ

 

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā 29. maijā pulksten 14 notiks izrāde Jānis Dreslers “Burbuļmātes prieki un bēdas”. Burbuļmāte sapņo, ka viņa stiepj no Centrāltirgus pilnu grozu dažādām delikatesēm: tur ir gurķīši, ir nēģīši, ir lielas čupas serinku… Kas notiks, kad viņa pamodīsies, pastāstīs viņa pati, uzdziedot pa kādai labi pazīstamai ziņģei. Režisore – Lūcija Ņefedova (in memoriam).

 

ĢEDERTA ELIASA VĒSTURES UN MĀKSLAS MUZEJA PIEDĀVĀJUMS SVĒTKOS

 

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs 29. maijā pulksten 11 aicina uz pasākumu ar teatrālu piesitienu – sarunas muzejā “Kādi jaunumi? Lasīsim kopā”. Tāpat vēl 29. maijā pie muzeja var aplūkot brīvdabas izstādi “Bilde, kuras nebija” (“Latviešu Avīzēm” – 200).

 

! Apmeklējot pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt fotografēts un filmēts.

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē