19.6 °C, 2.2 m/s, 87.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSvētdien ar 40 zemledus makšķerniekiem veiktas pārrunas par aizliegumu kāpt uz ledus
Svētdien ar 40 zemledus makšķerniekiem veiktas pārrunas par aizliegumu kāpt uz ledus
25/01/2021

Saskaņā ar Jelgavas domes priekšsēdētāja rīkojumu “Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu” līdz pilnīgai ledus izkušanai uz Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts. Jelgavas Pašvaldības policija, apsekojot Lielupi un Svēti pilsētas teritorijā, brīvdienās veikusi pārrunas ar 40 zemledus makšķerniekiem.

Pašvaldības policijas pārstāve Aira Dimpere stāsta, ka svētdien uz Svētes ledus policija sastapusi 15 zemledus makšķerniekus, bet uz Lielupes ledus – 25 bļitkotājus. “Ar visiem zemledus makšķerniekiem veiktas preventīvas pārrunas, informējot, ka Jelgavā uz ūdenstilpju ledus atrasties aizliegts. Pēc pārrunām zemledus makšķernieki devās prom,” piebilst A.Dimpere.

 

Jāatgādina, ka rūpēs par iedzīvotāju drošību Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš 18. janvārī izdeva rīkojumu “Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu”. Tas paredz, ka līdz pilnīgai ledus izkušanai uz Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts.

 

Šāds rīkojums izdots, ņemot vērā nevienmērīgo ledus veidošanos Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās ūdenstilpēs, izvērtējot personu dzīvības un veselības iespējamo apdraudējumu, kā arī ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli.

 

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija.

 

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par iedzīvotājiem, kuri atrodas uz ledus. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē