23.3 °C, 3.2 m/s, 41 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSvētdiena – pēdējā Ledus skulptūru festivāla diena
Svētdiena – pēdējā Ledus skulptūru festivāla diena
09/02/2020

Ledus supervaroņu salidojums Jelgavā turpinās. Vēl tikai svētdien, 9. februārī, ikviens aicināts baudīt ledus mākslu, plašu kultūras programmu, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus un uguņošanu 22. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā par tēmu “Supervaroņi”. Apmeklētāji Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un brīvdabas koncertzālē “Mītava” svētdien gaidīti no pulksten 10 līdz 22. Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un ņemt vērā, ka festivāla teritorijā netiek ielaisti suņi un nedrīkst ienest dzērienus.

Interpretējot šī gada festivāla tēmu “Supervaroņi”, skulptūrās iezīmējušies visiem pazīstami tēli no Holivudas filmām, vēstures grāmatām un mūsu pašu ikdienas. Festivālā apskatāmas vairāk nekā 60 ledus skulptūras, kuru radīšanā iztērētas 70 tonnas mākslīgi sasaldēta ledus. Ledus mākslas darbus veidoja 32 profesionāli mākslinieki no septiņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Bulgārijas un Somijas.

 

Arī festivāla pēdējā dienā skatītājiem būs lieliska iespēja klātienē gan Pasta salā, gan Jāņa Čakstes bulvārī redzēt, kā top ledus skulptūras – Latvijas tēlnieki uz vietas veidos ledus zibskulptūras. Kā arī pulksten 17 un 19 uz lielās festivāla skatuves J.Čakstes bulvārī notiks ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu duelis – skulptūru radīšanai tiks atvēlētas 40 minūtēs.

Festivāla pēdējā dienā arī tiek piedāvāta plaša kultūras programma ģimenēm ar bērniem, bet vakara noslēgumā “A-Eiropas”, Ralfa Eilanda un grupas “Singapūras satīns” koncerts. Pulksten 21 – festivāla uguņošana.

 

! Organizatori aicina festivāla apmeklētājus sekot līdzi laika prognozei un izvēlēties atbilstošu apģērbu.

 

!! Svarīgi zināt, ka festivāla teritorijā apmeklētāji netiek ielaisti ar suņiem, kā arī festivāla teritorijā nevar ienest jebkādus dzērienus, tostarp dzērienus termosos.

 

Plašāk par festivāla šīs dienas programmu ŠEIT.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību sektorā