23.2 °C, 5.2 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSvētku izrādi var noskatīties ikviens
Svētku izrādi var noskatīties ikviens
20/12/2020

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra iestudēto lugu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” var noskatīties ikviens bērns kopā ar savu ģimeni Jelgavas pilsētas Youtube kanālā @JelgavaLV gan latviešu, gan krievu valodā. Teju stundu garo izrādi papildina muzikāli priekšnesumi, dejas, kā arī īpašs sveiciens bērniem no paša Ziemassvētku vecīša.

Kā ikkatru gadu decembrī Jelgavas pilsētas pašvaldība Ziemassvētku izrādi dāvina pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu piecgadniekiem un sešgadniekiem, kā arī 1.–4. klašu skolēniem. Ierastā Jelgavas kultūras nama apmeklēšana šoreiz nenotika, tomēr, turpinot tradīciju, izrādes kopā ar Ziemassvētku vecīša sveicieniem un dāvanu paciņu izglītības iestādēm nodotas elektroniskā formātā.

 

Izrāde “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” jaunā iestudējumā iepazīstina skatītājus ar labi zināmo brāļu Grimmu pasaku par princesi Sniegbaltīti, kuras ļaunajai pamātei skauž meitenes skaistums. Pamāte pavēl medniekam no Sniegbaltītes atbrīvoties, taču viņš to neizdara, un princese nonāk pie septiņiem rūķīšiem. Vēlāk, pamātei pašai cenšoties īstenot savu plānu, meitene apēd saindētu ābolu, un tikai īstas mīlestības skūpsts atgriež viņu pie dzīvības.

 

Izrāde iestudēta šoruden, un tā īpaši pielāgota video formātam, tādējādi sniedzot iespēju gan pilsētas bērniem saņemt īpašu Ziemassvētku sveicienu, gan Ā.Alunāna Jelgavas teātra aktieriem attālināti tikties ar mazajiem skatītājiem laikā, kad izrādes klātienē nevar notikt. Izrādi latviešu valodā režisējis Andris Bolmanis, savukārt krievu valodā – Arvīds Matisons. Katrā no valodām izrādē spēlē savs aktieru ansamblis. Izrādes gan latviešu, gan krievu valodā ikviens var noskatīties Jelgavas pilsētas Youtube kanālā @JelgavaLV.

 

Izrāde šogad nonāca pie 4327 Jelgavas bērniem 29 izglītības iestādēs – 21 bērnudārzā un astoņās skolās.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē