14 °C, 0.5 m/s, 88.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSvinēs Starptautisko senioru dienu
Svinēs Starptautisko senioru dienu
20/09/2021

1. oktobrī pulksten 14 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks Starptautiskajai senioru dienai veltīts pasākums “Ar dziesmu par dzīvi”. Tajā aicināti piedalīties Jelgavas seniori, uzrādot Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu. Pasākumam iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005467.

Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja Ilga Antuža informē, ka seniorus svētkos uzrunās Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Jelgavas Pensionāru biedrības vadītāja Janīna Onževa un būs iespēja noklausīties Eritas Karlsones un Ulda Timmas muzikālo priekšnesumu.

 

Ņemot vērā ar Covid-19 saistītās drošības prasības, pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots. Senioriem iepriekš jāpiesakās pa tālruni 63005467.

 

1991. gadā ANO Ģenerālā asambleja 1. oktobri pasludināja par Starptautisko senioru (jeb veco ļaužu) dienu. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves problēmām un grūtībām, vientulībai mūža nogalē. Tāpat šajā dienā tiek akcentēts vecākās paaudzes cilvēku devums valsts tautsaimniecības attīstībā un sabiedrībā kopumā. Savukārt Saeima grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” pieņēma 2009. gadā, 1. oktobri nosakot par Starptautisko veco ļaužu dienu. Ar 2014. gada grozījumiem tai dots nosaukums Starptautiskā senioru diena.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē