20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSvinēsim Jelgavas 753. dzimšanas dienu!
Svinēsim Jelgavas 753. dzimšanas dienu!
14/05/2018

Šogad Jelgavas Pilsētas svētkus caurvīs moto “Mēs esam Jelgava”, aicinot ikvienu jelgavnieku sajust savu līdzdalību kopīgo svētku veidošanā. Pilsētas svētku, kas notiks no 25. līdz 27. maijam, centrālās norises vietas šogad būs Hercoga Jēkaba laukums, Uzvaras Parks un Zemgales Olimpiskais centrs, bet piektdienas un sestdienas vakarā jelgavniekus priecēs svētku uguņošana mūzikas pavadījumā, ko vislabāk varēs izbaudīt no Jāņa Čakstes bulvāra. Visi pilsētas 753.dzimšanas dienas pasākumi būs bezmaksas.

Par ilggadēju tradīciju Pilsētas svētkos kļuvis gājiens, kas svinības piektdienas vakarā pulksten 18 ieskandina teju visas Lielās ielas garumā. Vairākus gadus tas ir garākais pilsētas svētku gājiens Latvijā, un tajā piedalās vairāk nekā 20.5 tūkstoši jelgavnieku. Gājiena dalībnieki Oskara Kalpaka un Svētes ielās aicināti pulcēties no pulksten 17.

 

Stāšanās un gājiena secība

 

1_1.jpg

 

Svētku gājiena dalībniekus Hercoga Jēkaba laukumā, kur atradīsies lielā skatuve, piektdienas vakarā sagaidīs Dailes teātra radošā apvienība “ILGA”– dziedošie aktieri Gundars Silakaktiņš, Aldis Siliņš un Lauris Subatnieks dziedās Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Edmunda Goldšteina un Ulda Stabulnieka dziesmas un aicinās skatītājus piedalīties asprātīgos konkursos. Tāpat piektdienas vakarā uz skatuves kāps Intars Busulis un Abonementa orķestris, kā arī “Stradivari”, bet sestdienas vakarā laukumā uzstāsies Vjačeslavs Mitrohins un grupa ar programmu “Latviešu blūzi”, “Musiqq” un “Mākoņstūmēji”. Muzikāla programma Jēkaba laukumā būs arī sestdien pa dienu, kad muzicēs Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra dziedošie aktieri un apvienība “Zaļā galma kapela”.

 

Savukārt piektdien pulksten 21 Zemgales Olimpiskajā centrā notiks Eduarda Rozenštrauha simtgades dziesmu svētki “Bij vasara toreiz tik zaiga”. Šajos dziesmu svētkos skanēs vieglas, dzirkstošas un katra latvieša sirdij tuvas E. Rozenštrauha dziesmas, kā arī mazāk dzirdētas melodijas no ziņģu pūra izdziedās Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Atis Auzāns, Oranžo meiteņu trio un Rozenštrauha jubilejas orķestris. Bet sestdien turpat varēs apmeklēt koncertu “Šī brīnišķā pasaule” Jelgavas bigbends muzicēs kopā ar Aiju Vītoliņu un Ralfu Eilandu.

 

Sestdien no pulksten 10 līdz 17 jelgavnieki amatnieku sarūpētos darinājumus varēs nobaudīt un iegādāties svētku gadatirgū. Tirdzniecības sektors atradīsies skvērā aiz kultūras nama, bet Hercoga Jēkaba laukumā un kultūras nama priekšā varēs baudīt svētku programmu un aktivitātes bērniem. Par labu svētku dalībnieku noskaņojumu rūpēsies ceļojošais “Beztemata” cirks no Liepājas, skvērā aiz kultūras nama demonstrējot atraktīvus un elpu aizraujošus cirka numurus.

 

Tāpat sestdien Uzvaras parkā Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkus ieskandinās koncerts “Ceļā uz Māras zemi”, pulcējot vairākus simtus dažādu paaudžu Jelgavas dejotāju, kuri izdejos dejas no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma “Māras zeme” un koncerta “Vēl simts gadu dejai” repertuāra. Bet vakara noslēgumā Uzvaras parkā dejas brīvdabā grupas “Tirkizband” pavadībā varēs baudīt ikviens svētku dalībnieks.

 

Bet Raiņa parkā svētku sajūtu sestdien ienesīs bērnu un jauniešu centrs “Junda” – dziedošie un dejojošie kolektīvi šajā mācību gadā apgūto rādīs kopīgā koncertā, taču līdztekus tam parkā varēs apskatīt rokdarbu pulciņu audzēkņu darbu izstādes un piedalīties radošajās darbnīcās.

 

Pilsētas svētki šogad ienāks arī Pārlielupē, kur sestdien pie tirdzniecības centra “Pērnava” notiks multikulturāls pasākums “Draudzības vainags”. Šeit centrālais notikums būs koncerts, kurā piedalīsies gan latviešu, gan mazākumtautību dziesmu un deju kolektīvi un individuālie izpildītāji – šis pasākums lieliski sasaucas ar Starptautisko kultūras daudzveidības dialoga un attīstības dienu. Tāpat interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, rokdarbnieku kluba “Zelta rokas” meistaru vadībā apgūstot dažādu rokdarbu prasmes – meistaru darinātos rokdarbus varēs arī iegādāties nelielā svētku tirdziņā. Aktivitātes pasākuma jaunākajiem dalībniekiem būs sarūpējusi jauniešu apvienība “Brīvprātīgie Jelgavai”. Tāpat būs iespēja piedalīties nelielā nacionālo virtuvju degustācijā un nobaudīt “Draudzības zupu”.

 

Savukārt svētdienas pēcpusdienu patīkamā gaisotnē tradicionāli varēs pavadīt Pils saliņā, kur notiks zaļumballe kopā ar kantri grupu “Sestā jūdze”.

 

Visu trīs svētku dienu garumā Hercoga Jēkaba laukuma zaļajā zonā atradīsies dažādas atrakcijas bērniem, bet sestdien papildu tām varēs piedalīties radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs. Savukārt kultūras nama priekšā sestdien būs plaša svētku programma bērniem ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra un Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrādēm, burbuļu šovu un citām aktivitātēm. Turpat notiks arī strītbola sacensības. Reģistrēties dalībai strītbolā no pulksten 14 varēs uz vietas, izveidojot komandas trīs cilvēku sastāvā. Strītbola dalībnieki startēs vairākās vecuma grupās: 10–12 gadi, 13–14 gadi, 15–16 gadi, kā arī 17 gadus veci un vecāki jaunieši.

 

Pilsētas svētku nedēļas nogalē interesentiem būs iespēja doties arī bezmaksas ekskursijās – sestdien ekskursijā “Pirms 100 gadiem Jelgavā” varēs uzzināt, kāda bija dzīve Jelgavā ap 1918. gadu, bet svētdien, turpinoties ekskursiju ciklam “Jelgavas likteņstāsti”, varēs izzināt ievērojamu jelgavnieku, kas dzimuši maijā, dzīvesstāstus. Ekskursijas sāksies no Jelgavas Svētā Trīsvienības baznīcas torņa – tām iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63005447.

 

Svētku nedēļā tradicionāli tiks pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi, sveikti mūsu Zelta pāri un skolēnu olimpiāžu laureāti, bet 22. maijā Jelgavas Mūzikas vidusskolā uz koncertu “Jelgavas jaunie mūziķi Jelgavas pilsētai” aicina Jelgavas kamerorķestris, kā arī Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi.

 

Pilsētas svētku laikā plānoti arī vairāki satiksmes ierobežojumi un izmaiņas satiksmes organizācijā. Svētku apmeklētājiem tiks nodrošinātas arī papildus autosstāvietas. Vairāk par satiksmes ierobežojumiem lasi Savukārt sabiedriskā transporta pasažieri aicināti sekot izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā šeit.

 

 

Satiksimies Jelgavā!

 

LA_254x373mm_Pilsetas_Svetki_2018.jpg

 

embed

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē