-1.8 °C, 4.5 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSvinēsim Jelgavas pils 270. jubileju kopā!
Svinēsim Jelgavas pils 270. jubileju kopā!
05/06/2008

Jelgavas pils izgaismošana
14. un 15. jūnijā ar plašu vērienu tiks atzīmēta Jelgavas pils 270 gadu jubileja. Šajās dienās ikviens varēs ļauties mākslas un mūzikas valdzinājumam, iejusties hercogu un galma dāmu lomā, kā arī piedalīties daudzas citas aktivitātes.

Tieši 1778. gada 14. jūnijā Jelgavas pilī tika iemūrēts pamatakmens un ielikta sudraba piemiņas plāksne. Šogad, 14. jūnijā plkst. 10.30 par godu šai jubilejai svinīgi tiks atklāta piemiņas plāksne.
Jau plkst. 11.00 pils Sudraba zālē sāksies pils vēstures izpētei veltīta konference. Tāpat sestdien no plkst. 8.00 līdz 14.00 norisināsies „Vītņu festivāls Pils jubilejai”, kura laikā pie pils Ziemeļu un Dienvidu kolonāžu, pils vītņu kāpņu un pils balkonu noformējuma strādās Latvijas floristu apvienības biedri.
Sestdienas vakarā, no plkst. 23.00 pilsētnieki un viesi aicināti uz naksnīgu pastaigu „Jelgavas pils sirds gaisma”. Savukārt pusstundu pirms pusnakts klātesošos priecēs NBS štāba orķestris koncertā „Jelgavas pils nakts noslēpums”, bet pēc pusnakts interesenti varēs doties pastaigā pa pili, vērojot teatralizētas vēstures ainiņas un izbaudot mūziku. Pils saliņā plānota gaisa balonu nakts spīdēšana, bet uzrādot pils hercoga zīmogu uz jubilejas programmas lapas, būs iespēja aplūkot pili no putna lidojuma.

Svētdienas, 15. jūnija programma iecerēta vēl plašāka. Viesiem būs iespēja apbraukt goda apli ap pili ratos, kurus vilks Latvijas Lauksaimniecības (LLU) Zirgkopības mācību centra “Mušķi” rikšotāji.
Jau no plkst. 11.00 Lielupē varēs vērot burātāju sacensības, bet plkst. 12.00 pie pils koncertu sniegs Jelgavas 4 vidusskolas pūtēju orķestris „Rota”.
No plkst. 11.00 līdz 15.00 interesenti tiek aicināti uz pastaigu Jelgavas pils parkā. Te varēs satikt Pils rakstvedi un parakstīties viesu grāmatā, vērot Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu radošo darbu pie molbertiem, līdzdarboties pils jubilejas monētu kalšanā un izbaudīt svētku koncertus un dejas (plkst. 11.30, 12.30, 13.30 un 15.00). Tāpat ikviens varēs izīrēt pils galma garderobes tērpus un nofotografēties pie foto meistara Jura Zēberga. Darbosies arī radošās darbnīcas un varēs iemēģināt roku pils atspulga radīšanā ziepju burbuļos.
Laikā no 11.00 līdz 15.00 rosība valdīs arī pils pagalmā – te līdz 12.00 ikviens, kas ieradīsies ar pašdarinātu 1 metru garu ozolu lapu vai ziedu vītni, kas gatavota uz 1,3 metrus garas auklas pamatnes, varēs iesaistīties jubilejas vītnes veidošanā. Darbosies arī beķerejas darbnīca, kurā varēs apzīmēt pils piparkūkas. Pils pagalmā uz mazās skatuves klātesošos priecēs Jelgavas Mūzikas skolas audzēkņi un Kuldīgas jauniešu teātris „Focus”.
Savukārt pils pagrabā plkst. 12.00 un 13.30 LLU studentu teātris piedāvās Anšlava Eglīša lugas „Kazanovas mētelis” fragmentu un tikšanos ar lielo komediantu Džakomo Kazanovu. Turpat pils pagalmā plkst. 14.00, NBS štāba orķestra pavadījumā, notiks zirgu figurālās jāšanas demonstrējumi, bet 14.30 plānota fotografēšana no putna lidojuma – pils pagalmā interesenti veidos gadaskaitli „270”.
Pils telpās no plkst. 12.00 līdz 14.30 būs apskatāma studentu darbu izstāde „Mana pils”, foto izstāde „Jelgavas pils”, Jelgavas mākslinieku darbu izstāde „Jelgavas pils mākslinieku darbos” un Latvijas floristu apvienības „Vītņu festivāls pils jubilejai” darbu izstāde.
Savukārt plkst. 15.15 LLU aulā norisināsies Jelgavas pils jubilejas noslēguma ceremonija (ieeja ar ielūgumiem), kurā tiks godināti sponsori un ziedotāji, izstāžu un konkursu labāko darbu autori.
Organizatori atgādina, ka šajā dienā piebraukšana pilij būs liegta.

Informācija sagatavota
Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā