23.7 °C, 3.8 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSvinēsim kopā Latvijas dzimšanas dienu
Svinēsim kopā Latvijas dzimšanas dienu
01/11/2005

Šogad novembra svētki Jelgavā sāksies jau 10. un ilgs līdz 21. novembrim.

Visa sākums būs Lāčplēša dienas ievadkoncerts, kas notiks jau 10. novembra vakarā Svētās Annas baznīcā. Savukārt 11. novembrī jau tradicionāli dosimies lāpu gājienā, kurā aicināts iesaistīties ikviens jelgavnieks – gan skolu, gan iestāžu un uzņēmumu kolektīvi, kā arī individuālie gājiena dalībnieki. Ikviens ar lāpām un svecītēm rokās ir aicināts pulcēties jau pirms pulksten 17 Dambja ielā pie Zemessardzes 52. kājnieku bataljona ēkas, lai kopīgi dotos tālāk pa Lielo un Pasta ielu līdz piemineklim Jelgavas atbrīvotājiem. Tur pulksten 17.45 sāksies svinīgais piemiņas brīdis ar kamerkora «Mītava» un Jaunā teātra aktieru piedalīšanos, uzrunas teiks pilsētas domes un rajona padomes vadība, kam sekos ziedu nolikšana pie pieminekļa.

Šoreiz droši var apgalvot, ka novembra svētku programmas veidošanā iesaistījušies nevien aģentūras speciālisti, bet arī iedzīvotāji – Jelgavas Latviešu biedrība un veco jelgavnieku klubs «Sendienas» nāca ar savu iniciatīvu un izteica vēlēšanos, lai uz šiem svētkiem tiktu uzaicināts Eduards Pāvuls. Lūgums ir izpildīts un jau 13. novembrī kultūras namā ar koncertprogramma «Melns darbs – balta maize» viesosies Eduards Pāvuls, Elita Veidemane un Aivars Brīze.

Latvijas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā – 17. novembrī pieņemšanu rīkos Jelgavas mērs Andris Rāviņš un tradicionāli šajā vakarā tiks pasniegti arī pilsētas augstākie apbalvojumi «Goda zīme» un «Pateicības raksts». Kandidātu pieteikšana apbalvojumiem jau noslēgusies un 16. novembrī domes ārkārtas sēdē tiks apstiprinātas personas, kas tos saņems.

18. novembrī – Latvijas dzimšanas dienā, svētki sāksies ar ekumēnisko dievkalpojumu Svētās Annas baznīcā, kam sekos ziedu nolikšana pie Jāņa Čakstes pieminekļa. Savukārt paralēli jau no pulksten 17 Hercoga Jēkaba laukumā sāksies svētku koncerts. Īpaša tradīcija, kas mūsu pilsētā ir izveidojusies pēdējos gados, ir skolu jauniešu veidotās sveču kompozīcijas «Latvija ugunszīmēs», kas arī šoreiz rotās Hercoga Jēkaba laukumu. Savukārt ikviens Lielās ielas iedzīvotājs, iestāžu un uzņēmumu kolektīvs ir aicināts laikā no pulksten 17 iedegt svecītes Lielās ielas malā, kā arī savu dzīvokļu vai uzņēmumu logos, lai darītu mūsu pilsētu gaišāku šajos svētkos un domās sūtītu labus vēlējumus sev, savai pilsētai un valstij.

Programma turpināsies ar īpašu svētku koncertu kultūras namā, bet pulksten 20 jau tradicionāli jelgavnieki ir aicināti vērot 18. novembra salūtu. Šogad salūts būs no pļavas pretī pilij (!!!). 

Svinēsim svētkus kopā!

Inta Englande, pašvaldības aģentūras «Kultūra» direktora vietniece

Novembra svētku programma
10. novembrī pulksten 17 – Sv.Annas baznīcā koncerts «Mūzika un arhitektūra Dievnamā». Piedalās: ērģelniece Kristīne Adamaite, saksofonists Artis Sīmanis, mākslas zinātnieks Rihards Pētersons, muzikoloģe Karina Bērziņa. Programmā: latviešu komponistu garīgā mūzika ērģelēm, Riharda Dubras jaunais lielas formas garīgais opuss saksofonam un ērģelēm, stāstījums par Latvijas baznīcu arhitektūru, diapozitīvu demonstrējumi.
11. novembrī pulksten 17 – Lāčplēša diena. Lāpu gājiens (no Dambja ielas līdz Lāčplēša piemineklim), kur pulksten 17.45 sāksies svinīgais brīdis (pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem). Savukārt pulksten 19 grupas «Jumprava» koncerts (Kultūras namā). Biļešu cenas uz koncertu: Ls 5.00, 4.00, 3.00, 2.00.
12. novembrī pulksten 15 – Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācijas sarīkojums «Caur trejdeviņiem gaismas lokiem» (Kultūras namā).
13. novembrī pulksten 16 – koncertprogramma «Melns darbs – balta maize». Piedalās Eduards Pāvuls, Elita Veidemane, Aivars Brīze (Kultūras nama Mazā zāle). Biļešu cenas Ls 0.50.
17. novembrī pulksten 19 – pieņemšana pie Domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa. Pilsētas augstāko apbalvojumu – «Goda zīme» un «Atzinības raksts» pasniegšana. (Kultūras namā, ieeja ar ielūgumiem).
18. novembris LR proklamēšanas 87. gadadiena.
Pulksten 16 – ekumēniskais dievkalpojums Sv. Annas baznīcā. Koncertā piedalās: solists Gundars Viļums, Sv.Annas baznīcas koris, diriģents Aigars Reinis. Pie ērģelēm Aigars Reinis.
Pulksten 17.15 – ziedu nolikšana pie Jāņa Čakstes pieminekļa.
No pulksten 17 līdz 21 – svecīšu aizdegšana Lielajā ielā, ugunskuru iedegšana, skolu jauniešu veidotās sveču kompozīcijas «Latvija ugunszīmēs», koncerts. Koncertā piedalās grupas «Klaidoņi», «Sākums» un «Credo» (Hercoga Jēkaba laukumā).
Pulksten 18 – svētku koncerts. J. Lūsēns, M. Zālīte «Mistērija par sapni un mīlestību». Piedalās kori «Zemgale», «Spīgana», «Vanema», Jelgavas bigbends un solisti: L. Gross, L. Smilga, E. Volkmane, G. Kalniņš. Diriģents Aigars Merijs-Meri, horeogrāfija – Alda Skrastiņa. (Kultūras namā) J. Lūsēna un M. Zālītes kopdarbs «Mistērija par sapni un mīlestību» piedzīvoja pirmatskaņojumu 2004. gada 1. maijā, Doma laukumā Rīgā. Toreiz kora partija bija uzticēta Latvijas spožākajam profesionālajam kolektīvam VAK «Latvija», solistu lomās iejutās I. Akurātere, I. Cinkuss, Z. Muktupāvels, A. Krauze. 2005. gada 18. novembrī savu versiju šim skaņdarbam veidos jelgavnieki. Vai būs labāk? Nē, būs savādāk! Nāc un klausies, atbalstot savējos! Biļešu cena Ls 0.50.
Pulksten 20 – svētku uguņošana (no Pasta salas).
21. novembrī Jelgavas atbrīvošanas no Bermonta karaspēka 86. gadadiena.
Pulksten 15 – ziedu nolikšana Jelgavas atbrīvotājiem Meža kapos (Bauskas ielā 12)