22.3 °C, 0.4 m/s, 87.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSvinēsim Neatkarības atjaunošanas dienu!
Svinēsim Neatkarības atjaunošanas dienu!
28/04/2024

4. maijā mūsu valsts svin Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu – svētki pulksten 10 sāksies ar ekumenisko svētbrīdi Sv.Annas prokatedrālē, bet pulksten 12 pilsētnieki tradicionāli aicināti nolikt ziedus pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. Lai radītu svētku gaisotni, visas dienas garumā pilsētā notiks arī citi pasākumi.

Pulksten 12.30 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks grāmatas “Karš, mīlestība, brīvība” atklāšana. Pasākumā piedalīsies arī grāmatas autore Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes mazmeita Katrīna Čakste-Vilsone. Grāmata vēstī par sievieti, kurai bija lemts piedzimt Latvijas Valsts prezidenta dēla Konstantīna Čakstes ģimenē. Karš un tēva arests kardināli mainīja mazās Katrīnas dzīvi – grāmatas autore stāsta par to, kā māte ar abām meitām bēga no Latvijas vispirms uz Zviedriju, pēc tam uz ASV bez cerības kādreiz satikt ģimeni un atgriezties Latvijā. Tas ir stāsts par spēcīgas personības dzīves gājumu kopā ar vīru priesteri.

Par neatņemamu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas tradīciju Jelgavā kļuvušas Brīvības stafetes, kurās piedalīties aicināts ikviens interesents. Brīvības stafetes ir lieliska iespēja fiziskai aktivitātei kopā ar ģimeni, draugiem, kolēģiem, kā arī labs veids, kā veicināt lokālpatriotismu un parādīt, ka mūsu sirdis pieder mūsu Latvijai. Stafetes notiks 4. maijā pulksten13, pulcēšanās – Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 12. Brīvības stafetēs piedalās gan Jelgavas skolu komandas, gan aicināti citi interesenti vispārējā grupā. Šajā grupā var startēt visi, kas vēlas (draugu grupas, darba kolektīvi un tamlīdzīgi), nokomplektējot komandu astoņu dalībnieku sastāvā, no kuriem vismaz divas ir sievietes. Vispārējās grupas dalībniekiem pieteikums jāiesūta līdz 2. maija pulksten17 pa e-pastu maija.actina@sports.jelgava.lv. Distance vedīs pa Lielo ielu, un tās kopējais garums ir apmēram 1,4 kilometri. Starts un finišs būs pie Uzvaras un Lielās ielas krustojuma, pagrieziens – Pētera un Lielās ielas krustojumā.

Būtiski, ka skrējiena laikā no pulksten 12.50 līdz 14 tiks slēgta satiksme Lielajā ielā no Pulkveža Oskara Kalpaka ielas līdz Akadēmijas ielai, Pulkveža Brieža ielā no Krišjāņa Barona ielas līdz Lielajai ielai, Pētera ielā no Lielās ielas līdz Svētes ielai, Mātera ielā no K.Barona ielas līdz Lielajai ielai. Tāpat iedzīvotājiem šajā laikā aizliegts novietot transportlīdzekļus stāvvietās Lielās ielas malās. Skrējiena laikā būs slēgtas arī autobusu pieturas “Centrs” un “Mātera uz Lielās” Lielajā ielā abos virzienos. Pilsētas autobusi slēgto ielas posmu apbrauks pa apvedceļiem.

Savukārt, bagātinot pilsētvidi ar izglītojošu iespēju noskaidrot vēsturiski nozīmīgus faktus, sadarbībā ar muzeju pie Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra apmeklētājiem būs pieejama izzinošā brīvdabas izstāde “Latvijas Republikas 1. Saeimas vēlēšanas. No Zemgales vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti”, kas caur dažādiem faktiem un fotogrāfijām stendos iepazīstinās ar vēstures liecībām.

Bet pulksten 15 paredzēts svētku koncerts Hercoga Jēkaba laukumā, kas pilsētniekiem būs pieejams bez maksas, un citas norises.

Lai jelgavniekiem nodrošinātu iespēju apmeklēt svētku pasākumus, 4. maijā pilsētas maršrutu autobusos varēs braukt bez maksas.

Pasākumu apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.