22.1 °C, 1.6 m/s, 68.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSvinot valsts svētkus, Jelgavā divos koncertos izskanēs programma “Mans zelts ir mana tauta”
Svinot valsts svētkus, Jelgavā divos koncertos izskanēs programma “Mans zelts ir mana tauta”
28/10/2022

Svinot Latvijas dzimšanas dienu, 13. novembrī, Jelgavas kultūras namā izskanēs jauns koncertstāsts – Mans zelts ir mana tauta. Ņemot vērā pieprasījumu, organizatori šobrīd izsludinājuši papildkoncertu, kas notiks pulksten 14, bet biļetes vēl ir pieejamas arī uz vakara koncertu pulksten 18.

“”Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods…” – lielāku jēgu kā šajās Rūdolfa Blaumaņa dzejas rindās ir grūti ietilpināt.  Lai arī tapušas pirms 120 gadiem, aktuālas tās kļuvušas tieši šodienas kontekstā. Ir daudzas izcilas dziesmas, kuras vienojušas un sargājušas mūsu tautu dažādos likteņu griežos. Šobrīd tās vienkopus satikušās Latvijas valsts dzimšanas dienai veltītā koncertā, tās izskanēs kā spēkus dodoša himna cieņai, savas tautas un Dzimtenes mīlestībai,” norāda koncerta organizatori “Producentu grupa 7”.

 

Koncertstāstā “Mans zelts ir mana tauta”  pie skatītajiem dosies četri lieliski dziedātāji –  Zigfrīds Muktupāvels, Dināra Rudāne, Anmary, Atis Ieviņš un instrumentālā grupa – Jānis Lūsēns, Aivars Gudrais, Harijs Gūtmanis, Jānis Lūsēns juniors. Koncertprogrammā skanēs  J.Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Rairmonda Paula, Ulda Marhilēviča, Jura Kulakova, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Harija Zariņa un citu komponistu melodijas.

 

“Ir īstais laiks pastāvēt par mūsu Latvijas valsti, tās godu un  vērtībām. Par Tēvzemi, valodu un spēku, jo tieši dziesmās ir spēks. Dziesmā mēs esam vienoti un stipri. Tas šobrīd nepieciešams visvairāk,” uzsver koncertu producents Aigars Dinsbergs, atgādinot, ka jaunā programma būs turpinājums pirms 14 gadiem aizsāktajai rudens valsts svētku koncertsērijai ciklā “ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā”.

 

Koncerti Jelgavas kultūras namā izskanēs 13. novembrī pulksten 14 un 18. Biļešu cenas ir no 15 līdz 25 eiro un tās iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Jāpiebilst, ka iepriekšējos gados šī cikla ietvaros tapušas programmas “Mana dziesma Latvijai”, “Latviešu kino un teātra zelta dziesmas”, “Brīvās Latvijas dziesmas”, “Manas tautas dziesmas”, “Manai Dzimtenei”, “Es savai Tēvzemei”, “Manas Tautas Likteņdziesmas”, “Dod, Dieviņi”, “Pūt, vējiņi”, “Sirdspuksti” un citas.  

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē