23.6 °C, 3.3 m/s, 54 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeTaksometra vadītājiem turpmāk būs jāiesniedz arī dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas
Taksometra vadītājiem turpmāk būs jāiesniedz arī dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas
12/08/2020

No 17. augusta autovadītājiem, reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, būs jāiesniedz arī dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas ne zemāk kā B līmeņa 1. pakāpē. Savukārt tiem, kuri jau šobrīd ir reģistrējušies, šāds dokuments būs jāiesniedz tad, kad būs jāveic atkārtota reģistrācija – Taksometru vadītāju reģistrā jāreģistrējas reizi trīs gados.

Valsts SIA “Autotransporta direkcija” norāda, ka līdz šim valodas nezināšanas dēļ no reģistra izslēgti 20 autovadītāji un vairākiem vadītājiem reģistrācija tikusi atteikta.

 

“Lēmums pastiprināt valsts valodas pārbaudi pieņemts, balstoties uz saņemtajām sūdzībām no pasažieriem par to, ka bijuši vairāki gadījumi, kad autovadītāji, kuri veic pasažieru komercpārvadājumus ar vieglo automobili, nesaprot, ko pasažieris viņam saka, un nespēj sniegt atbildi latviešu valodā. Līdz šim autovadītājiem, reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, bija jāapliecina, ka valsts valodas zināšanas ir atbilstošas vismaz B līmeņa 1. pakāpei, tomēr, izvērtējot situāciju, konstatēts, ka vairāki vadītāji rīkojušies negodprātīgi, tādēļ nepieciešama papildu kontrole,” skaidro “Autotransporta direkcijas” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

 

Lai reģistrētos Taksometru vadītāju reģistrā, ir jābūt latviešu valodas zināšanām B līmeņa 1. vai 2. pakāpē vai C līmeņa 1. vai 2. pakāpē. Ja personas latviešu valodas zināšanas atbilst tikai pamata jeb A līmeņa 1. un 2. pakāpei, reģistrācija tiks atteikta.

 

“Autotransporta direkcija” norāda, ka valsts valodas zināšanas apliecina šādi dokumenti: izglītības dokuments par pamata, vidējās vai augstākās izglītības iegūšanu akreditētā programmā latviešu valodā (iesniedzot augstākās izglītības diplomu, tam jāpievieno diploma pielikums, kurā attēlota informācija par to, ka programma apgūta latviešu valodā; iesniedzot pamata vai vidējās izglītības dokumentu, tam jāpievieno sekmju izraksts); pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības sertifikāts, ja tika apgūta akreditēta mazākumtautību izglītības programma un kārtots centralizētais eksāmenu latviešu valodā (mazākumtautību izglītības programmās 9. klasei) vai centralizētais eksāmenu latviešu valodā un literatūrā (mazākumtautību izglītības programmās 12. klasei); valsts valodas prasmes apliecība.

 

Ja personai nav atbilstoša izglītības dokumenta, tai sākotnēji jāvēršas Valsts izglītības satura centrā, lai reģistrētos valsts valodas prasmes pārbaudei un saņemtu valsts valodas prasmes apliecību. Papildu informācija pieejama Valsts izglītības centra mājaslapā www.visc.gov.lv.

 

Ņemot vērā, ka autovadītājam, reģistrējoties Taksometru vadītāju reģistrā, turpmāk būs jāiesniedz papildu dokuments un “Autotransporta direkcijas” darbiniekiem tas attiecīgi būs jāizskata, iesnieguma izskatīšanas termiņš varētu būt ilgāks nekā ierasts.

 

 

 Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē