-4.5 °C, 0.2 m/s, 89.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTalkā piedalās vairāk kā tūkstotis cilvēku
Talkā piedalās vairāk kā tūkstotis cilvēku
15/09/2008

Sestdien, 13.septembrī Lielajā Talkā Jelgavā piedalījās vairāk kā tūkstotis cilvēku, kuri savāca 2310 piecdesmit litru maisus ar atkritumiem. Pilsētā lielākas vai mazākas talcinieku grupas bija sastopamas divdesmit vietās – Lielupes un Driksas krastos, Pasta un Pils salās, Valdekā, Kārniņos, Būriņu ceļā, Vecpilsētā, Veselības takā pie RAF dzīvojamā masīva un citur.

Iedzīvotāji izmantoja izdevību un ar drazām piepildīja arī sešās pilsētas vietās novietotos lielos konteinerus, iztīrot gan savu māju apkārtni, gan pagrabus. Talkas dienā pirmoreiz pilsētā tika novietoti arī konteineri papīram, stiklam un PET pudelēm. Talkas dienā uz atkritumu izgāztuvi „Brakšķi” tika nogādāti vairāk kā 180 kubikmetru atkritumu.

Talkā piedalījās gan kolektīvi, gan ģimenes un atsevišķi talcinieki. Jelgavā vecākais reģistrētais talcinieks bija 78 gadus vecais Ilgmārs Šulcs, bet par jaunāko darbspējīgo talkotāju atzīts četrgadīgais Kristiāns Stikāns. Īpaši uzteiktas tika arī Brikmaņu, Brahmaņu un Kaidalovu ģimenes. Paldies tika teikts arī Oskaram Dresmanim, kā arī Jelgavas 1. sanatorijas internātpamatskolas kolektīvam.

Paldies arī visiem kolektīviem, kas piedalījās talkā: Jelgavas pašvaldības iestādēm, VVD Jelgavas reģionālās vides pārvaldei, deju kolektīvam „Vēja zirdziņš”, biedrībai „Vecāki Jelgavai”, Jelgavas Zontu klubam, Jelgavas Latviešu biedrībai, Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācijai, Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļai, biedrībai „Citai politikai”, Jelgavas Valsts ģimnāzijai, Amatu skolai, Jelgavas 5. vidusskolai, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijai, Jelgavas Romas katoļu draudzei, Pēdējo dienu Svēto Jēzus Kristus baznīcai, Latvijas lauksaimniecības universitātei, Zemgales NVO centram, Jelgavas pilsētas slimnīcai, DZĪKS „Jelgavas Cīrulis”, SIA „Aleja D”, Valsts probācijas dienesta Jelgavas teritoriālajai struktūrvienībai, frizētavai „Edīte” un Vecpilsētas ielas iedzīvotājiem.

„Esam patiesi gandarīti, ka tik daudz jelgavnieku ir gatavi kopīgam darbam, lai mūsu pilsēta kļūtu sakoptāka. Paldies visiem par paveikto! Īpašs prieks, ka uz talku bija atnākušas ģimenes ar bērniem. Viennozīmīgi skaidrs, ka tas, kurš šodien vāca kopā citu nomestās drazas, nekad nemetīs zemē pat konfekšu papīriņu,” sacīja Jelgavas Domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Talkas noslēgumā skvērā aiz kultūras nama visus gaidīja silta maltīte un neliels grupas „Lai skan!” koncerts.

Lielās talkas organizētāju apkopotā informācija liecina, ka 13. septembra talkas „Par tīru un zaļu valsti. Dāvana Latvijai 90.gadadienā” ietvaros savākti vismaz 86 787 maisi ar atkritumiem. Kopumā talka notika 512 talkošanas vietās 364 pašvaldību teritorijās, neskaitot individuālos talkotājus, kas devās sakopt privātīpašumus.
Jelgavā talku organizēja pašvaldības aģentūra „Zemgales EKO” kopā ar Jelgavas pašvaldību.

Ilgmārs Šulcs, Kristiāna Stikāna mamma, kā arī Brikmaņu un Brahmaņu ģimeņu pārstāvji tiek lūgti piezvanīt uz Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektoru (tālr.63005558 vai 63005574), lai vienotos par piemiņas veltes saņemšanu.
 

Informācija sagatavota
Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā