21.8 °C, 1.1 m/s, 90.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTapis Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāla plāns
Tapis Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāla plāns
10/06/2024

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) izveidojis uzskatāmu plānu par Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartālu, kas ietver shematisku karti un īsu aprakstu par Vecpilsētas kvartāla objektiem.

Materiālā iekļauta Vecpilsētas ielas kvartāla teritorija – Vecpilsētas iela, J. Asara iela, Dobeles iela un Kr. Barona iela, kā arī apkopota informācija par astoņiem Vecpilsētas objektiem – Jelgavas Vecpilsētas māju, Zemgales Restaurācijas centru, vides objektu “Laika rats 100”, Dzīvesziņas un arodu sētu, Dobeles vārtiem un nagliņu ceļu, kā arī kafejnīcām “Brokastnīca” un “Pie mednieka”. Maršrutu un secību, kādā apskatīt plānā iekļautos objektus, katrs var plānot pats.
Jelgavas Vecpilsētas mājā var aplūkot, kā restaurēta šī 18. gadsimta ēka un gūt priekšstatu par senās Jelgavas zudušo koka arhitektūru, ar audiogida un interaktīvas ekspozīcijas palīdzību iztēlē uzburot senās Jelgavas vaibstus. Jelgavas Vecpilsētas mājas apskatei būs nepieciešama apmēram viena stunda. Apmeklētāji gaidīti no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 11 līdz 17. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, studentiem, skolēniem, pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro. Dažādu lekciju, semināru un meistarklašu organizēšanai līdz 30 personām Jelgavas Vecpilsētas mājā var iznomāt sarunu telpu.

Zemgales Restauratoru centrā atrodas mūsdienu restaurācijas darbu specifikai un vajadzībām atbilstošas metāla, tekstila un keramikas izstrādājumu restaurācijas darbnīcas. Iepriekš piesakoties, šeit ir iespējams restaurēt kādu senu, mantojumā saņemtu porcelāna krūzīti, stikla vāzi, tautastērpu vai metāla priekšmetu.
Tēlnieka Kārļa Īles veidotais vides objekts “Laika rats 100” ir veltījums Latvijas simtgadei un atspoguļo Latvijas vēsturē svarīgas personības un notikumus 100 gadu griezumā. Vides objektā aplī izkārtoti 10 stilizēti cilvēku tēli, otrpus kuriem ikviens var ieraudzīt savu atspulgu, tā uzsverot, ka valsti veido katrs no mums.

Dzīvesziņas un arodu sētā apmeklētāji var iepazīt smalko audēju darbu, apskatīt tautastērpa tapšanu, kā arī paši piesēsties pie stellēm. Ar iepriekšēju pieteikšanos iespējams gida pavadībā doties aptuveni stundu garā mājas iepazīšanā. Pieejamas arī dažādas latviskas meistarklases un izglītojošās programmas, piemēram, maizes vai pankūku cepšana, vai Zemgales tautastērpa darināšana. Sagatavoti īpaši piedāvājumi jaunajam pārim kāzu dienā, kā arī iespēja nomāt plašo pagalmu dažādiem saviesīgiem pasākumiem, tai skaitā laulību ceremonijām. Dzīvesziņas un arodu sētu var apmeklēt no otrdienas līdz trešdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 eiro, studentiem, skolēniem, pensionāriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro.

Līdzās arodu sētai atrodas piemiņas zīme senajiem Dobeles vārtiem, kā arī aizvijas nagliņu ceļš. Dobeles vārtu zīme uzstādīta vēsturisko pilsētas vārtu vietā tādējādi iezīmējot vienus no astoņiem 17. gadsimta Jelgavas vārtiem. Savukārt nagliņu ceļš – pilsētas ietvēs iekaltās 800 pie Jelgavas kalēja darinātās nagliņas – iezīmē senās pilsētas aizsargmūra novietojumu un pilsētas robežas. Tas ved no Uzvaras ielas un Ausekļa ielas krustojuma līdz Dobeles un Vecpilsētas ielas krustojumam.

Materiālu bez maksas ir iespējams saņemt Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā vai lejupielādēt no tīmekļa vietnes www.visit.jelgava.lv