20.9 °C, 1.2 m/s, 92.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTapis tematisks pastaigu maršruts “Jelgava- skulptūru pilsēta. Jelgavas personības”
Tapis tematisks pastaigu maršruts “Jelgava- skulptūru pilsēta. Jelgavas personības”
18/02/2021

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina doties pastaigā pa jaunizveidoto maršrutu “Jelgava-skulptūru pilsēta. Jelgavas personības”, kas sniedz iespēju ne tikai apskatīt pieminekļus un piemiņas zīmes, bet arī iepazīt Jelgavas ievērojamākās personības un to saistību ar pilsētu audiogida stāstos.

“Jelgava-skulptūru pilsēta. Jelgavas personības” pastaigu maršruta garums ir 5,5 kilometri un tas ir piemērots pastaigām visa gada garumā. Pastaigu maršrutā ietverti 15 pilsētā sastopami pieminekļi un piemiņas zīmes, kas veidotas, godinot Jelgavas nozīmīgākās personības un viņu ieguldījumu pilsētas un iedzīvotāju izaugsmē.

 

Piedāvātais maršruts sākas ar Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, pie kura atrodas Latvijas Republikas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes piemineklis, bet noslēdzas ar Driksas upes tiltu, kur izvietots piemineklis Livonijas mestram Konrādam fon Mandernam, kas tiek uzskatīts par Jelgavas dibinātāju. Garāku pastaigu cienītājiem tiek piedāvāts maršrutu papildināt un noslēgt tālākajā punktā – apmeklējot Mīlestības aleju.

 

Aizraujošākai pilsētas iepazīšanai, JRTC iesaka tematisko pastaigu maršrutu papildināt ar audiogida stāstiem, kurus var noklausīties Jelgavas pilsētas un apkārtnes tūrisma mājaslapā www.visit.jelgava.lv. Mājaslapā apkopota arī informācija par karsto dzērienu līdzņemšanas iespējām Jelgavā, kas būs īpaši noderīga, dodoties maršrutā gada aukstajos mēnešos.

 

Lejupielādēt maršrutu “Jelgava-skulptūru pilsēta. Jelgavas personības.” var ŠEIT. 

 

Dodoties pastaigā, JRTC aicina būt atbildīgiem un ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

“Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs”