18.4 °C, 3.7 m/s, 82.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaTapusi rokasgrāmata bērnu lasītprasmes attīstībai
Tapusi rokasgrāmata bērnu lasītprasmes attīstībai
09/04/2021

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) sadarbībā ar partneriem – Šauļu pilsētas pašvaldības Izglītības centru un Igaunijas Sākumskolas skolotāju asociāciju – īstenots “Erasmus+” programmas projekts “Pedagoga darba sistēma bērnu lasītprasmes attīstībai”, kā rezultātā izstrādāta rokasgrāmata “Kā mācīt un mācīties lasīt?” un profesionālās pilnveides programma pedagogiem.

Projekta līdzvadītāja Sanita Šabanska informē, ka projekta noslēguma pasākums aizvadīts martā, kad 280 pedagogi no Latvijas un kaimiņvalstīm iepazīstināti ar tā rezultātiem. Rokasgrāmatas mērķis ir palīdzēt risināt pedagogu profesionālos izaicinājumus lasītprasmes attīstīšanai bērniem vecumā no pusotra līdz 12 gadiem, kas visās trijās projekta dalībvalstīs ir ļoti līdzīgi. Grāmatā ietverts gan teorētiskais pamatojums, gan praktiski piemēri par lasītprasmes attīstību, ko pedagogi varēs izmantot kā metodisko līdzekli. Savukārt programma paredzēta grāmatā aplūkoto metožu veiksmīgai integrēšanai mācību procesā. S.Šabanska piebilst, ka rokasgrāmata būs pieejama ZRKAC vietnē www.metodiskiedargumi.lv, bet programma drīzumā tiks iekļauta centra kursu piedāvājumā pedagogiem.

 

Metodiskā līdzekļa izveidē piedalījās 12 pedagogi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, apkopojot un praksē aprobējot idejas no vietējiem un citu valstu ekspertiem. Rokasgrāmata ir pieejama latviešu, lietuviešu, igauņu un angļu valodā.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pāsvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē