25.3 °C, 3.1 m/s, 55 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiTDA “Diždancis” svinēs 45 gadu jubileju ar deju uzvedumu “Zied ābele balti’ ziedi'”
TDA “Diždancis” svinēs 45 gadu jubileju ar deju uzvedumu “Zied ābele balti’ ziedi'”
07/10/2022

5. novembrī pulksten 17 Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” tautas deju ansamblis “Diždancis” svinēs 45 gadu jubileju deju uzvedumā “Zied ābele balti’ ziedi'”.

Deju uzvedumā “Zied ābele balti’ ziedi'” latviešu tautas mūzikas un dejas valodā tiek atspoguļots sievietes mūža ritējums, sākot ar bērnības pasaules tēlojumu, turpinoties jaunības mīlestības meklējumos un ievijoties viedā briedumā, uzsverot dzimtas vērtības un spēku, kas ir neatņemams latvieša esības pamats. Ik dejas solis paudīs dzīvesziņu, caurvijoties paaudzēm, iedvesmojoties no Zemgales folkloras materiāliem un tradīcijām mūsdienīgā interpretācijā. Skatītājiem būs iespēja dzirdēt un redzēt tieši šim uzvedumam veidotas tautas mūzikas apdares un oriģinālkompozīcijas Katrīnas Dimantas un Birutas Derumas mākslinieciskajā redzējumā, kā arī deju autoru Sandras Kauranenas un Ilonas Bogdanovas horeogrāfijas.

 

Koncertā piedalīsies arī tautas deju ansambļi “Diždancis”, “Ritums”, kā arī bērnu un jauniešu deju klubs “Vēja zirdziņš”. Uzveduma mākslinieciskās vadītājas un horeogrāfes: Sandra Kauranena un Ilona Bogdanova, režisore Elīna Apsīte, scenogrāfija Ilze Beķere, video projekcijas Artūrs Vanags.

 

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv.

 

 

Foto un informācija: iestāde “Kultūra”