-4.7 °C, 0.9 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTDA „Kalve” ar krāšņu koncertu svinēs 65 gadu jubileju
TDA „Kalve” ar krāšņu koncertu svinēs 65 gadu jubileju
28/03/2012

Sestdien, 31. martā, ar krāšņu deju koncertu savu 65 gadu jubileju atzīmēs viens no senākajiem Latvijas un Jelgavas pilsētas deju kolektīviem Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tautas deju ansamblis „Kalve”.

Klikšķiniet, lai attēlu atvērtu.

Sestdien, 31. martā, ar krāšņu deju koncertu savu 65 gadu jubileju atzīmēs viens no senākajiem Latvijas un Jelgavas pilsētas deju kolektīviem Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tautas deju ansamblis (TDA) „Kalve”.

TDA „Kalve” kā tolaik Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas kolektīvs dibināta 1947.gadā, kad augstskola vēl bija rīdziniece, taču pēc tās pārcelšanas uz Jelgavu par „Kalves” vadītāju kļuva, par Zemgales deju ķēniņu dēvētais nopelniem bagātais, horeogrāfs Vilis Ozols.

Jubilejas koncerts apvienos gan visu līdzšinējo „Kalves” vadītāju horeogrāfijas, gan arī pašreizējās kolektīva ideju iniciatores Guntas Skujas horeogrāfijas, kas tapušas sadarbībā ar komponistu Valtu Pūci.

Koncertā 31.martā piedalīsies esošie un bijušie kolektīva dejotāji, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Kalve Zelta smiltis”, kā arī Latvijā plaši zināmais komponists Valts Pūce ar akadēmiskās un tautas mūzikas apvienību „Pūces etnogrāfiskais orķestris”. Tajā apvienojušies folkloristi Kristīne Kārkla un Mikus Čavarts, multiinstrumentāliste Ilze Grunte, kā arī akadēmiskās mūzikas spīdekļi Normunds Šnē un Ainārs Majors.

Ikkatra „Kalves” piecgades jubileja ir svētki! Svētki jau no tā brīža, kad uz pirmajiem, kopmēģinājumiem atbraukuši, atkal satiekas dejotāji, mūziķi, repetitori un vadītāji, kas savus ziedu laikus pavadījuši „Kalvē”. Jubilejas koncerts uz mirkli apstādina laika ratu un sakausē vienotā veselumā dažādu paaudžu kalvēniešus.

Koncerta sākums 31.martā pulksten 16. Biļešu cena Ls 1,50 un 1,00, biļetes varēs iegādāties uz vietas, pirms koncerta sākuma.
 

Informāciju sagatavoja                                              
Ligita Lapiņa                                                                
TDA „Kalve” dejotāja                                                 
29987804