25.8 °C, 1.7 m/s, 61.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaTehnikuma audzēkne piedalās Eiropas profesionālās izglītības un prasmju konkursā “EuroSkills 2023”
Tehnikuma audzēkne piedalās Eiropas profesionālās izglītības un prasmju konkursā “EuroSkills 2023”
05/09/2023

Deviņi jaunie profesionāļi no Latvijas, tostarp Jelgavas tehnikuma audzēkne Enija Luīze Štokmane šonedēļ pārstāv valsti starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2023”, kas no 5. līdz 9. septembrim notiek Gdaņskā, Polijā. Jaunieši trīs dienu laikā pierādīs savas profesionālās spējas astoņos prasmju konkursos.  

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) informē, ka kopumā “EuroSkills 2023” konkursā piedalīsies 600 jaunieši no 32 dalībvalstīm, sacenšoties 43 prasmju konkursos.

Jelgavas tehnikuma audzēkne Enija Luīze Štokmane pārstāvēs Latviju prasmju konkursā “Viesu uzņemšana”, kura sacentīsies par medaļām ar jauniešiem no 15 valstīm. Enija Luīze šogad absolvēs Jelgavas tehnikums un šobrīd, paralēli mācībām, jauniete gūst arī darba pieredzi, strādājot Latvijas labākajās viesnīcās. “Dalība Eiropas līmeņa konkursā Enijai sniegs iespēju sacensties ar labākajiem savas nozares pārstāvjiem, kā arī ļaus bagātināt savu pieredzi, kas būs ļoti noderīga viņas turpmākajā profesionālajā dzīvē. Jaunā profesionāle vēlas kļūt par piemēru sava vecuma jauniešiem, parādot, ka var iekarot jebkuru virsotni, ja vien to vēlies!” teikts dalībnieces pieteikumā.

Latvijas komandas vadītāja un VIAA direktore Dita Traidās uzsver: “”EuroSkills” konkurss ir iespēja izcelt mūsu valsts talantus, nest Latvijas vārdu Eiropas un tālāk arī pasaules līmenī, kā arī demonstrēt mūsu profesionālās izglītības sasniegumus un kvalitāti, sacenšoties ar līdervalstīm dažādās nozarēs. “EuroSkills” konkurss ir daļa no globālās “WorldSkills” kustības, un to var uzskatīt par profesiju olimpiskajām spēlēm. Arī šogad mēs esam gatavi pierādīt savas prasmes un uzkrātās zināšanas un cīnīties par medaļām!”.

Šovakar, 5. septembrī, pulksten 20.30 pēc Latvijas laika tiešraidē būs skatāma starptautiskā jauno profesionāļu meistarības konkursa “EuroSkills 2023” atklāšanas ceremonija. Tiešraide būs pieejama “EuroSkills”, VIAA un “SkillsLatvia” facebook.com lapās.