19.5 °C, 3.1 m/s, 50.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTiek izsludinātas Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības
Tiek izsludinātas Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības
17/09/2019

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicina skolu jauniešus piedalīties 2019./2020.gada Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās.

Arī Jelgavas reģionā jau trešo gadu tiks organizēts šis lasīšanas veicināšanas pasākums. Tādēļ laipni aicinām lasītprieka veicinātājus – bibliotekārus un pedagogus, iesaistīties sacensību organizēšanā savā skolā vai bibliotēkā, lai noskaidrotu labāko lasītāju, kas pārstāvēs savu skolu vai bibliotēku Jelgavas reģiona finālā, kas notiks 2020.gada marta beigās vai aprīļa sākumā.

 

Bibliotēkām vai skolām dalību sacensībās  lūgums pieteikt rakstiski, nosūtot e-pastu Jelgavas reģiona sacensību kuratorei Baibai Karčevskai. Sīkākai informācijai zvanīt 63029093.

 

Galvenais sacensību kritērijs – izrādīt cieņu bērnu izvēlei un veicināt pozitīvas emocijas, kas saistītas ar lasīšanu.

 

Sacensībās aicināti piedalīties 11-12 gadus jauni 5.-6. klašu skolēni. Dalībnieka mīļākās grāmatas fragmenta 3 minūšu lasījumu žūrija vērtēs pēc noteiktiem kritērijiem. Skolās/bibliotēkās konkursa pirmā kārta notiks no šā gada oktobra līdz decembra beigām. Lai veiksmīgi noritētu sacensības, aicinām tās organizē pēc nolikuma.