23.6 °C, 2.2 m/s, 86.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaTiešsaistes tikšanās iepazīstinās ar baltkrieviem Jelgavā
Tiešsaistes tikšanās iepazīstinās ar baltkrieviem Jelgavā
30/11/2020

Otrdien, 1. decembrī, pulksten 17 norisināsies sarunu vakars “Kultūru šarms” – tikšanās tiešsaistē, kurā aicināti piedalīties Latvijā dzīvojošie ārvalstnieki ar ģimenēm un vietējās sabiedrības pārstāvji, informē Sabiedrības integrācijas pārvaldē. Virtuālā tikšanās notiks “Zoom” platformā un tās gaitā ikviens varēs plašāk iepazīt baltkrievu kultūru un tās tradīciju uzturēšanu Jelgavā.

Jelgavā 5,5 procenti jeb 3798 no visiem pilsētas iedzīvotājiem ir baltkrievi, un tā ir otra lielākā minoritāte pilsētā. Baltkrievija ir Latvijas Republikas kaimiņvalsts, tāpēc, lai uzlabotu sabiedrības izpratni par citu valstu kultūru un savstarpējo attieksmi starp citu tautību iedzīvotājiem, ikvienam tiek piedāvāta iespēja iepazīties un padziļināt savas zināšanās par baltkrievu kultūru.

 

2006. gadā Jelgavas baltkrievu biedrības “Ļanok” biedri apvienojās, lai saglabātu savu etnisko identitāti, radot priekšnoteikumus savas kultūras apzināšanai, kultūras vērtību nodošanai nākamajām paaudzēm, mazinot asimilācijas draudus visu Latvijā dzīvojošo etnisko grupu vidū. Jelgavas baltkrievu biedrības pārstāve Jeļena Grīsle iepazīstinās auditoriju ar Baltkrieviju, baltkrieviem Jelgavā un biedrības darbu, veiksmēm un neveiksmēm. Tāpat J.Grīsle iepazīstinās ar baltkrievu vokālā ansambļa “Ļanok” pieredzes stāstu un  kolektīva radošo darbību, ikdienas praksi un Baltkrievu kultūras dienu organizēšanu Jelgavā.

 

Pasākums tiek rīkots ar mērķi palīdzēt integrēties latviskajā vidē imigrantiem, savukārt vietējiem iedzīvotājiem sniegt iespēju iepazīt Latvijā dzīvojošās tautas, atklāt citu kultūru spilgtākās, kā arī slēptās iezīmes un neredzamās kultūras šķautnes, kas kā izziņas informācija palīdzētu savstarpējos integrācijas procesos. Kā skaidro rīkotāji, sarunu vakara uzdevums ir arī nodrošināt savstarpēju izpratni, starpkultūru dialoga veidošanos, veicināt citu tautu vidū latviešu valodas apguvi un tās lietošanu publiskajā telpā.

 

Sarunu vakars – tikšanās tiešsaistē “Kultūru šarms” ir projekta “Integrācijas ABC – 3” pasākums. Projektu “Integrācijas ABC – 3” Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda ietvaros īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar biedrību “Patvērums “Drošā māja””. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Granta līguma Nr. PMIF/8/2019/2/01.

 

Papildu informācija par virtuālo tikšanos pieejama e-pastā celma.lauma@gmail.com vai pa tālruni 29822258.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Sabiedrības integrācijas pārvalde