17.9 °C, 2.1 m/s, 94.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTirgotāji aicināti pieteikties Piena, maizes un medus svētku gadatirgum
Tirgotāji aicināti pieteikties Piena, maizes un medus svētku gadatirgum
02/08/2023

26. augustā jau 23. reizi Jelgavā notiks Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki. Hercoga Jēkaba laukumā vienkopus varēs satikt maizes cepējus, biškopjus un piena produktu ražotājus no visas Latvijas, bet skvērā aiz kultūras nama notiks Latvijas novadu Siera diena. Tirgotāju pieteikumu reģistrācija sāksies 3. augustā un paredzēta līdz 18. augustam vai kamēr ir brīvas tirdzniecības vietas.

Svētkos aicināti pieteikt dalību piena, maizes, medus produktu un šo izejvielu pārstrādes produktu ražotāji un tirgotāji, kā arī alternatīvo siera un piena produktu tirgotāji. Piedalīties aicināti arī pārtikas un nepārtikas produktu ražotāji un tirgotāji, kuru produkti var tikt izmantoti piena, maizes, medus produktu pārstrādē, kā arī šo produktu uzglabāšanā un servēšanā. Pašvaldības iestādes “Kultūra” kultūras darba speciāliste Santa Sīle atgādina, ka svētkos nav atļauta alkoholisko dzērienu tirdzniecība. Savukārt apģērbu, apavu un aksesuāru tirgotājiem pieteikumu reģistrācija plānota no 17. līdz 21. augustam, ja būs pieejamas brīvas tirdzniecības vietas. Saite uz elektronisko pieteikuma anketu būs publicēta mājaslapā www.kultura.jelgava.lv.

Svētki notiek sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Latvijas Biškopības biedrību, bet Latvijas novadu Siera diena – sadarbībā ar biedrību “Siera klubs”.

Jāatgādina, ka 20 gadus viena no šo svētku daļām bija arī piena paku laivu regate. Tas bija krāšņs un atraktīvs notikums ar lielu dalībnieku atsaucību pirmajos desmit gados, taču vēlāk dalībnieku atsaucība saruka, mazinājās arī laivu izmēri, jo interesanta un liela peldlīdzekļa izgatavošana dalībniekiem ir finansiāli dārgs process. Pēdējā piena paku laivu regate 2022. gadā tika veidota kā iepriekšējo gadu dalībnieku salidojums, noslēdzot skaistu posmu Jelgavas kultūras dzīvē.