19 °C, 2.3 m/s, 75.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTitulu “Gada labākā būve Latvijā” saņem trīs Jelgavas objekti
Titulu “Gada labākā būve Latvijā” saņem trīs Jelgavas objekti
17/04/2020

17. aprīlī tiešsaistē oficiāli paziņoti skates “Gada labākā būve Latvijā 2019” rezultāti. 1. vietu nominācijā “Koka būve” saņēma brīvdabas koncertzāle “Mītava”, nominācijā “Restaurācija” – Vecpilsētas ielas 14. nams, kur atradīsies Zemgales Restaurācijas centrs, bet rekonstruētā Jelgavas Valsts ģimnāzija nominācijā “Pārbūve” ir novērtēta ar 3. vietu. 

Skates svinīgā apbalvošana bija iecerēta 2. aprīlī, taču ārkārtējās situācijas dēļ tā tika atcelta, un tā vietā 17. aprīlī rezultāti tika paziņoti video sižetā internetā, suminot izcilākās būves starp pērn ekspluatācijā nodotajiem objektiem.

 

Divi no Jelgavas objektiem – brīvdabas koncertzāle “Mītava” un Vecpilsētas ielas 14. nams – ir atzīti par labākajām būvēm savā kategorijā Latvijā aizvadītajā gadā. “Objektus vērtēja būvniecības nozares profesionāļi, nosakot labākos no labākajiem un Jelgava šoreiz izceļas, saņemot divas 1. vietas. Žūrijai nebija viegli izvēlēties. Attiecībā uz koncertzāli “Mītava”, žūrija atzina, ka “Mītava” ir ne tikai Jelgavas, bet visas valsts lepnums, kas parāda uz ko mēs Latvijā esam spējīgi būvniecības nozarē un inovāciju ieviešanā, kā arī šo būvi ar lepnumu var rādīt ikvienam pasaules inženierim,” atzīst žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grinbergs, papildinot, ka ieguldījumu Vecpilsētas ielas 14. nama restaurācijā vislabāk var redzēt, salīdzinot fotogrāfijas, kā ēka izskatījās pirms restaurācijas darbiem un, kā, izmantojot mūsdienu metodes un tehnoloģijas restaurācijā, tā izskatās šodien. “Speciālisti apzinās, kāds darbs tam visam ir apakšā un ar, cik lielu pietāti ir pieiets vēsturiskā mantojuma saglabāšanā,” tā žūrijas komisijas priekšsēdētājs.

 

N.Grinbergs norāda, ka nominācijā “Pārbūve”, kurā sacentās arī Jelgavas Valsts ģimnāzija, šoreiz bija liela konkurence, taču arī 3. vieta ir labs sasniegums. “Ir radīta mūsdienīga mācību vide, nepazaudējot kultūrvēsturisko auru,” tā M.Grinbergs.  

 

Latvijas Būvnieku asociācijā norāda, ka balvas – statujas kolonnu veidolā, kopā ar ekskluzīvo gadagrāmatu, kurā iekļautas visas skatei pieteiktās būves, tostarp Jelgavas objekti, laureātiem tiks izsūtītas ar kurjera starpniecību.

 

Jāpiebilst, ka pavisam žūrijas komisija – 51 eksperts –, kuri pārstāv 18 Latvijas būvniecības nozares profesionālās organizācijas, kā arī augstskolas, valsts un pašvaldību institūcijas, izvērtēja vairāk nekā 80 objektus visā Latvijā, mērojot vairāk nekā 2500 kilometrus. Uz skates finālu tika izvirzīta 41 būve. Jāpiebilst, ka skatei “Gada labākā būve Latvijā 2019” bija pieteikts arī jaunais tilts pār Platones upi nominācijā “Inženierbūve”, taču tilts finālā neiekļuva.

 

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2019” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, LLU, RISEBA FAD un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

 

Skate “Gada labākā būve Latvijā” notiek jau 22. gadu.

 

 

Foto: publicitātes

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē