22 °C, 3.8 m/s, 64.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTūrismsTOP 5 laivošanas maršruti Zemgalē
TOP 5 laivošanas maršruti Zemgalē
29/07/2022

Gan ģimenēm ar bērniem, gan studentu, draugu un kolēģu kompānijām lieliska iespēja vasarā pabūt kopā, izbaudot dabas burvību, spēku un arī veldzi, vienmēr būs laivošana. Zemgalē par to īpaši domāts, un tiek piedāvāti visdažādākie ūdensceļi visām gaumēm un ar dažādām grūtības pakāpēm. Tāpat ir pieejami laivu un citu ūdens transportlīdzekļu nomas punkti, tāpēc nav svarīgi – esat iesācējs vai pieredzējis ūdeņu zinātājs, visu nepieciešamo izbraucienam vai mierīgai atpūtai uz ūdens varēs nomāt. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko maršrutu un doties jaunā piedzīvojumā, informē Zemgales plānošanas reģions.

Zemgales plānošanas reģions ir apkopojis laivošanas maršrutus Zemgalē – Jelgavas pilsētā, Aizkraukles, Bauskas Dobeles, Jēkabpils un Jelgavas novados.

 

Izbraucienus pa Jelgavas upēm Lielupi un Driksu piedāvā astoņi kuģīši un BBQ laiva, kā arī atpūtai uz ūdens ir iespēja iznomāt arī ūdensvelosipēdus un SUP dēļus. Tāpat tiek rīkoti nakts izbraucieni ar laivām, ar iespēju vērot saulrietu upēs un baudīt izgaismoto strūklaku skatu naksnīgajā Jelgavā.

 

Aizkraukles novadā

 

Iepazīt plašo Daugavu, apskatīt Oliņkalnu, Krustalīča un Kraukļa klintis, Staburaga piemiņas vietu un vēl dažādus apskates cienīgus objektus iespējams vienas dienas laivošanas ceļojumā, maršrutu uzsākot kempingā “Annas klints” un noslēdzot laivu piestātnē “Gundegas” Koknesē. Maršruta garums ir aptuveni 19 kilometri, taču, ja ir vēlme, to var pagarināt un doties līdz pat Aizkrauklei.

 

Bauskas novadā

 

Satekot Mūsai un Mēmelei, Bauskā sākas Lielupe. Vietējie šo vietu sauc par Ķirbaksalu, un tā apvīta leģendām, taču šīs upes laivotājiem piedāvā ne tikai stāstus, bet arī īpašas Lietuvas pierobežas ainavas, Zemgales plašumus un dolomīta atsegumus. Divu dienu maršrutā no Kurmenes līdz Bauskai (48 km) pa ceļam varēs apskatīt vairākas īpašas baznīcas, muižas un parkus, bet noslēgt ceļojumu pie Bauskas pils. Īsāku izbraucienu cienītāji var doties no Bauskas līdz Mežotnes pilskalnam (11 km, veicams 5 h).

 

Dobeles novadā

 

Kad rodas piekusums no gariem ūdensceļiem, Dobele piedāvā dažādas ūdens izklaides pašā pilsētas centrā. Jaunajā aktīvās atpūtas objektā “Dobeles pils skati”, kas atrodas iepretim Livonijas ordeņa pilij, Bērzes upes krastā pieejama laivu, kajaku, katamarānu un SUP dēļu noma.

 

Jēkabpils novadā

 

Patiesu piedzīvojumu meklētājiem īstais būs vienas vai divu dienu laivu brauciens no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Šajā posmā sākotnēji mierīgais Daugavas tecējums kļūst arvien straujāks un krāčaināks. Izpētot nelielās Daugavas saliņas, atklājas lieliskas smilšainas peldvietas. Maršrutā iekļautas pa ceļam esošās apskates vietas, kā arī inventāra nomas punkti. Maršruta garums – aptuveni 40 km.

 

Jelgavas novadā

 

Jauni iespaidi būs tiem, kas izvēlēsies doties pa Lielupi (no Bauskas) līdz pat tās ietekai jūrā. Maršrutā izveidotas īpašas pieturvietas ar informācijas stendiem un pontonu laipām, kur būs ērtāk piestāt, – Jelgavas novadā tās būs “Liedagos” Emburgā, Staļģenē, pie Jāņa Čakstes mājām “Auči” Salgales pagastā, pie Ānes muižas, Mierlaukos un “Vecdaudzenē” Valgundes pagastā, kā arī Lielupes ielā 14 Kalnciema pagastā.

 

Papildu informācija par laivošanas maršrutiem pieejama mājaslapā www.zemgale.lv.

 

 

Foto: iestāde “Jelgavas reģionālas Tūrisma centrs”

 

Informācija: Zemgales plānošanas reģions