17.2 °C, 1.1 m/s, 78 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiTop Jelgavas skolēnu pasaku krājums
Top Jelgavas skolēnu pasaku krājums
12/05/2019

Mācību gada noslēgumā tiks atklāts pirmais Jelgavas skolēnu pasaku krājums, kas apkopo 60 skolēnu sarakstītas pasakas. Taču vēl pirms grāmatas atvēršanas svētkiem pasaku autori viesojas pie pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, iepazīstinot viņus ar pašu sarakstītajiem darbiem un kopīgi par tiem diskutējot. 

Jelgavas Izglītības pārvaldes speciālisti norāda, ka līdz šim ir iznākuši jau seši skolēnu dzejoļu krājumi, taču šogad bērni un jaunieši izteikuši vēlmi rakstīt pasakas, lai gūtu iespēju izpausties citā žanrā. Atsaucība bija ļoti liela – saņemtas ap 300 skolēnu pasaku, no kurām krājumam atlasītas 60. Pasaku krājumu vizuāli papildinās 30 Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu zīmējumi.

 

Pasakas saņemtas no teju visu pilsētas izglītības iestāžu 1.–12. klašu skolēniem. Jaunajiem autoriem šogad ir iespēja ne vien iemūžināt savu darbu krājumā, bet arī viesoties pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, lasot pasakas bērniem, kopīgi analizējot to būtību un aicinot bērnus dzirdēto attēlot zīmējumā.

 

Skolēni jau viesojušies pirmsskolas izglītības iestādēs “Zīļuks”, un “Pasaciņa”, plānots apmeklēt arī “Kamolīti”, “Gaismiņu”, “Vārpiņu” un citus bērnudārzus.

Jelgavas skolēnu pasaku krājuma atklāšana Jelgavas pilsētas bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē paredzēta jūnija sākumā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota 

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē