15.3 °C, 2.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaTop muzikāla izrāde par Noru Bumbieri un Viktoru Lapčenoku
Top muzikāla izrāde par Noru Bumbieri un Viktoru Lapčenoku
27/09/2020

Top muzikāla izrāde “Nora un Viktors. Zelta duetam 50” par skatuves duetu – Noru Bumbieri un Viktoru Lapčenoku. Pirmizrāde notiks 28. septembrī, bet Jelgavā izrāde viesosies 4. decembrī. Galvenās lomas uzticētas aktrisei Marijai Bērziņai un dziedātājam Andrim Ērglim, informē izrādes producenti.

Izrādē septiņdesmito gadu noskaņas palīdzēs uzburt tautā iemīlētās dziesmas – “Savāda vasara”, “Atvadas vasarai”, “Rudacīte”, “Spītība ir mana māsa”, “O’Lamara”, “Pusnakts balāde”, “Tā diena”, “Mēmā dziesma”, “Salds itāliešu kino” un daudzas citas dziesmas no Noras un Viktora repertuāra. Ar ansambli “Modo” slavenais duets ir iedziedājis četras lielās un piecas mazās vinila skaņu plates, katru 3 miljonu metienā.

 

Raimondu Paulu un Ojāru Grīnbergu iepriekšējā gadsimta septiņdesmitajos gados izrādē atveidos Mārtiņš Egliens. Dziedātājus pavadīs mūziķu grupa Anatolija Livčas vadībā – Indrķis Veitners, Norberts Skraucis, Miķelis Vīte.

 

“Septiņdesmitajos gados Latvijas kultūrā bija milzīgs uzplaukums – teātris, kino, estrādes mūzika. Arī Maestro resursi bija teju neierobežoti – paša komponista spējas, viņš pats kā izcils džeza pianists, sadarbība ar orķestri “REO”, brīnišķīgi solisti, iespēja radīt kino un teātra mūziku. Tas viss nodrošināja nedalītu publikas mīlestību un zelta laiku. Runājot par Noru un Viktoru, man šķiet, ka publika uz skatuves grib redzēt laimīgus cilvēkus, pat ja pašiem dzīvē tā trūkst, un šis brīnišķīgais duets spēja to apsolīt – kopīgo skatu uz pasauli un sapņus,” tā N.Bumbieres lomas izpildītāja M.Bērziņa.

 

Izrādes īpašais viesis būs pats Viktors Lapčenoks. “Dziedāšana duetā ar Noru un darbs ar Raimondu Paulu bija neapšaubāmi skaistākais laiks manā mūžā, tas bija radošs lidojums. Tagad tas šķiet gluži kā pasaka, bet ir palikušas iedziedātās dziesmas, un es varu būt priecīgs, ka arī šodien tās ir klausītājiem vajadzīgas,” teic V.Lapčenoks.

 

Izrādes režisors ir Gundars Silakaktiņš, tērpu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, tekstu autore – Elizabete Trumpe, producente – Laila Ilze Purmaliete.

 

Jelgavas kultūras namā izrāde būs skatāma 4. decembrī pulksten 19. Biļetes var iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena – 15-28 eiro.

 

 

Foto: MicRec arhīvs

 

Informācija: Biedrība “JM teātris”