25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTop pilsētas lielā egle
Top pilsētas lielā egle
16/11/2020

12. novembrī sākta Jelgavas pilsētas lielās egles montāža. Arī šogad no Pirmās adventes līdz Zvaigznes dienai tā izgaismos Hercoga Jēkaba laukumu. Izrotātā egle un pilsētā izvietotie rotājumi ikvienam ļaus sajust svētku tuvošanos un radīs gaišāku Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Šogad egles iedegšanu gan nepavadīs ierastais svētku tirdziņš un teātra priekšnesumi bērniem.

Kā informē pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Lazdiņa, arī šogad pilsētas lielās egles konstrukcija būs 18 metrus augsta un sastāvēs no 33 mazākām dabīgām eglēm. Šogad egle rotāsies ar pavisam jauniem dekoriem – 150 baltām LED virtenēm, kuru kopējais garums sasniedz 3000 metru, kā arī 25–45 centimetru diametrā lielām bumbām pērļu, zelta un brūnā krāsā.

 

Ziemassvētku krāsās un gaismās tiks rotāts ne tikai Hercoga Jēkaba laukums – Ozolskvērā jau uzstādīti balti un sarkani LED gaismas tīkli, tāpat dekori ir apgaismes stabos Rūpniecības ielā, Raiņa parka kokos gar Pasta ielu iemirdzēsies 58 zvaigžņu rotājumi, savukārt Rīgas ielas krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos iekārtas gaismas bumbas. No 19. līdz 29. novembrim dekori, virtenes un gaismas objekti tiks uzstādīti kopumā vēl astoņās vietās pilsētā. Tiltu pār Lielupi un Driksu laternu stabi tiks izrotāti ar 24 LED dekoriem, 120 spuldžu virtenes tiks uzstādītas Stacijas ielas rotācijas aplī, Lietuvas šosejā un divās vietās Driksas ielā. Vecpilsētas ielas apgaismes laternas papildinās dažāda lieluma zvaigžņu dekori, tur būs izrotāta arī egle. Savukārt mirgojošas svētku virtenes tiks izvietotas Dobeles šosejā 47B, Satiksmes ielā 59, bet Stacijas parku papildinās septiņi mirgojoši koki.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē