19.7 °C, 2.2 m/s, 96.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaTop slidotavas jumts
Top slidotavas jumts
16/05/2018

Pasta salā sākta publiskās slidotavas jumta uzstādīšana – jau šonedēļ pār slidotavu tiek izbūvētas liekti līmētā koka konstrukcijas. Saskaņā ar noslēgto līgumu slidotavas jumtam ekspluatācijā jābūt nodotam līdz 21. jūnijam.

Jau pagājušajā nedēļā objektā tika uzmontēti pirmie balsti un sijas, bet šonedēļ montāžas darbi turpinās. Slidotavas jumts īpašs ar to, ka tā būvniecībā tiek izmantotas liekti līmētās koksnes konstrukcijas – tērauda elementi paredzēti vien savienojuma vietās un atsevišķās vietās kā palīgkonstrukcija jumta seguma stiprināšanai. Kopējais liekti līmētās koksnes apjoms objektā būs 112 kubikmetri, bet tērauda detaļu apjoms – 11,33 tonnas.

 

Plānots, ka slidotavas jumta balstu un siju montāža Pasta salā tiks pabeigta līdz šīs nedēļas beigām. Pēc nesošo konstrukciju uzstādīšanas turpināsies darbi pie jumta seguma, tiks ierīkots slidotavas iekšējais apgaismojums, kā arī notiks teritorijas labiekārtošana.

 

Projektā paredzēts, ka jumta konstrukcijas nosegs slidotavu, blakus esošo slidotavas dzesēšanas iekārtu, kā arī nodrošinās vietu segtām pārvietojamām skatītāju tribīnēm, kopumā ap slidotavu nodrošinot 100 skatītāju vietu. Jumtam un sānu plaknēm plānots uzstādīt caurspīdīgu tenta aizsargsegumu, lai slidotavu pasargātu arī no vēja un nokrišņiem.

 

Būvdarbu laikā drošības apsvērumu dēļ ir slēgts rotaļu laukums blakus publiskajai slidotavai.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē