25 °C, 4.5 m/s, 89.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTopošā tirgus teritorijā sāk dzīt pāļus
Topošā tirgus teritorijā sāk dzīt pāļus
15/02/2021

Pirmdien, 15. februārī, jaunā tirgus paviljona būvlaukumā sākta izmēģinājumu pāļu dzīšana, bet nākamnedēļ darbs turpināsies, un līdz marta beigām, būvējot topošā tirgus paviljona ēkas pamatus, paredzēts iedzīt vairākus simtus pāļu.

Uzņēmuma “Termināla tirgus” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Šalajevs informē, ka saskaņā ar normatīvo aktu prasībām vispirms jāiedzen izmēģinājuma pāļi, lai veiktu grunts monitoringu. “Pilnvērtīgi sākt darbu varēsim nākamnedēļ. Paredzēts, ka tas turpināsies līdz marta beigām, jo būvobjekta pamatos jāiedzen vairāki simti pāļu. Jau iepriekš tuvējo māju īpašniekus esam informējuši par būvdarbiem objektā un iespējamām neērtībām – paaugstinātu troksni un vibrāciju pāļu dzīšanas laikā. Tāpat šo darbu laikā nepārtraukti tiks veikts monitorings,” tā V.Šalajevs.

 

Jāatgādina, ka pagājušajā nedēļā iebrauktuvē pie Jelgavas dzelzceļa stacijas, kur sākta jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecība, tika uzstādīta ceļa zīme “Iebraukt aizliegts”. Tas nozīmē, ka autovadītājiem vairs nav atļauts savu transportlīdzekli stāvēšanai novietot šajā laukumā. Pašvaldība aicina izvēlēties labiekārtoto stāvlaukumu Sporta ielā 2, kur ērti var novietot līdz pat 250 automašīnām.

 

Jaunā tirgus attīstības koncepcija ir sadalīta divās daļās: vispirms uzsākot tirgus paviljona un autostāvvietas izbūvi, bet pēc tam – tirdzniecības un izklaides centra, kā arī autoostas būvniecību.

 

Projekta būvdarbu sākotnējās izmaksas paredzētas aptuveni seši miljoni eiro. Jaunā tirgus paviljona ēka būs divstāvu – 1. stāvā atradīsies labiekārtotas tirdzniecības vietas, atsevišķi nodalot pārtikas un citu preču tirgus daļu, savukārt ēkas 2. stāvā atradīsies tirgus administrācijas telpas, kā arī atsevišķas telpas nomniekiem. Abu stāvu kopējā platība ir 4354,3 kvadrātmetri. Tāpat teritorijā tiks izbūvēta autostāvvieta 218 automašīnām un 88 velonovietnes. Starp stāvlaukumu un tirgus paviljonu būs labiekārtota teritorija, kur paredzēta āra tirdzniecības nojume ar kopējo platību 629 kvadrātmetri, kā arī apmeklētāju atpūtas un bērnu rotaļu zona.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē