16.5 °C, 2 m/s, 72.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaTopošās ūdenstūrisma un sporta bāzes pamatos Pilssalas ielā iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm
Topošās ūdenstūrisma un sporta bāzes pamatos Pilssalas ielā iemūrē kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm
22/06/2023

22. jūnijā Pilssalas ielā 5, kur uzsākta modernas ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecība, tās pamatos iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Savus novēlējumus topošajai ūdenstūrisma un sporta bāzei kapsulā lika arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jelgavas Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis, Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Jānis Leitis, airēšanas treneri, kā arī ēkas būvnieki. Lielākā daļa no viņiem vēlēja, lai šajā sporta bāzē nākotnē pilsētā izaugtu jaunie pasaules un olimpiskie čempioni.

Realizējot divus projektus – ERAF līdzfinansēto projektu “Pilssalas ielas degradētās teritorijas sakārtošana” un valsts investīciju projektu “Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras attīstība” – Pilssalas ielā ir sākusies jaunās ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecība.

Tādējādi pilsēta iegūs mūsdienīgu un modernu ūdenstūrisma un sporta bāzi. Jaunajai ēkai būs divi stāvi – 1. stāvā atradīsies laivu elingi, paredzot iespēju tur novietot aptuveni simts laivas sporta skolas vajadzībām, kā arī tūrisma informācijas punkts. Tāpat ēkā būs konferenču zāle, trenažieru zāle, administrācijas telpas. Būve projektēta, respektējot arī Lielupes tuvumu, – tās 2. stāvā būs terase, no kuras varēs vērot dabas liegumu, upi un sacensības uz tās. Savukārt ēkas būvniecībā galvenokārt būs izmantots koks – kā dabīgs un atjaunojams materiāls, kas organiski papildinās arī kopējo Pilssalas infrastruktūru. Tiek paredzēts, ka līdz ar jaunas bāzes izveidi tajā treniņus aizvadīs ūdenssporta veidu sportisti, bet sacensībās varēs uzņemt līdz pat 400 dalībnieku. Ēkas būvniecības kopējās izmaksas abos projektos ir 7,8 miljoni eiro.

Kā informē Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas departamenta vecākais projektu vadītājs Rainers Blūms, būvniecības sagatavošanās darbi tika uzsākti jau pagājušā gada nogalē. Vispirms teritorija atbrīvota no krūmiem un apauguma, demontētas arī trīs vecās ēkas un ierīkots būvlaukums. Savukārt šopavasar sākta ēkas pamatu izbūve. Patlaban pamati izbūvēti gandrīz visai ēkas daļai, lai būvniecība secīgi varētu turpināties. Projekts paredz, ka jaunajai ēkai jābūt uzbūvētai līdz nākamā gada vasaras beigām.

Ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecība ir daļa no kopējā apjomīgā projekta Pilssalas ielas apkārtējās teritorijas labiekārtošanai. Jau pagājušā gada nogalē sākās būvdarbi Pilssalas ielā, kur pilnībā tiks rekonstruēta iela posmā no tilta pār Lielupi līdz nekustamajam īpašumam Pilssalas ielā 5. Tur būs atjaunots ielas segums, izbūvēts gājēju un velosipēdistu celiņš, lietusūdens kanalizācija, sakaru kanalizācija un optiskais tīkls, kā arī ielas apgaismojums. Tāpat tiks pārbūvēts tilts pār kanālu. Vēl teritorijā paredzēts izveidot fizisko aktivitāšu laukumu, izbūvēt autostāvlaukumu un labiekārtot tam piegulošo teritoriju, tajā skaitā izveidot tūristiem un arī savvaļas zirgiem nepieciešamo infrastruktūru dabas lieguma neitrālajā zonā.

“Šobrīd Pilssalas ielā jau ir demontēts vecais segums, izbūvēti ūdens un kanalizācijas tīkli, apgaismojums, kā arī izveidota ielas seguma apakškārta. Tāpat tiltam pār kanālu jau izbūvēts konstrukciju pamats. Arī Pilssalas ielas galā sākta teritorijas labiekārtošana – tur tiks izbūvētas atpūtas zonas, basketbola laukums un autostāvlaukums. Projekts paredz, ka ielas segums, atpūtas zonas un stāvlaukums tiks bruģēts. Tā kā šobrīd sāksies aktīva jaunās ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecība un līdz ar to arī intensīvāka smagās tehnikas pārvietošanās Pilssalas ielā, bruģi plānots ieklāt un teritoriju labiekārtot nākamā gada pavasarī,” piebilst R.Blūms.

Vēl projektā paredzēts izveidot Lielupes krastmalas nostiprinājumu aptuveni 67 metru garumā – šiem darbiem 16. jūnijā izsludināts iepirkums.

Abu vērienīgo projektu kopējās izmaksas ir 14 444 666,96 eiro, tajā skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, valsts budžeta dotācija, kā arī Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Jāatgādina, ka Jelgava vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta “Pilssalas ielas degradētās teritorijas sakārtošana” īstenošanu parakstīja 2020. gada 21. augustā, bet 2022. gada 7. jūlijā Jelgavas pašvaldība noslēdza vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par valsts budžeta finansējuma saņemšanu investīciju projekta “Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas infrastruktūras attīstība” īstenošanai.

Iepirkumu rezultātā Pilssalas ielas rekonstrukciju un ūdenstūrisma un sporta bāzes būvniecību veic piegādātāju apvienībai “ABBA”, kuras sastāvā ietilpst SIA “ABORA”, SIA “ARGUS” un SIA “BALTIJAS BŪVE”.