20.4 °C, 1.9 m/s, 83.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsTopošie basketbola tiesneši apgūto pielieto laukumā
Topošie basketbola tiesneši apgūto pielieto laukumā
10/03/2023

Basketbola tiesnešu semināru cikla dalībnieki aizvadījuši pirmo praktisko nodarbību, tiesājot spēli starp Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas U-17 komandu un BK “Mitausports”.

Līdz šim jaunieši semināros bija apguvuši tiesāšanas pamatus, tiesneša mehāniku, analizējuši video, bet šoreiz paši varēja iegūtās zināšanas pielietot praksē. Semināru dalībnieki strādāja gan pie sekretariāta galdiņa, gan kā laukuma tiesneši. Spēle tika filmēta, lai nākamajā nodarbībā kopā izanalizētu topošo tiesnešu darbu. “Prakse un pieredze ir pats svarīgākais, jo teorija un video analīze ir viens, bet prakse – kas cits. Jaunieši laukumā apmulst un nezina, kas jādara, tāpēc iespēju robežās vairāk pievērsīsimies tieši praksei un reālai spēļu tiesāšanai,” secina semināru cikla vadītājs Latvijas Basketbola savienības licencēts basketbola tiesnesis Juris Brūveris, sakot paldies komandām, kas piekrita aizvadīt treniņspēli, lai topošie tiesneši varētu mācīties praksē. Nākamnedēļ Jelgavā norisināsies Edgara Krūmiņa kausa izcīņa basketbolā, un daļa semināra dalībnieku piedalīsies turnīrā, apkalpojot spēles.

 

Jāatgādina, ka basketbola tiesnešu semināru cikls tiek organizēts pēc Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” un BK “Jelgava” iniciatīvas, lai risinātu problēmu, ka trūkst tiesnešu, kas apkalpotu vietējā mēroga, kā arī Latvijas Jaunatnes basketbola līgas spēles. Nodarbībās piedalās arī viesi, piemēram, līdz šim Jelgavā ir viesojies Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Elvijs Mičulis un starptautiskās FIBA kategorijas un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas galvenais tiesnesis Oskars Lucis.

 

Foto: J.Brūveris